9 kwietnia 2024 roku odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego "Zabieram głos!", zorganizowany przez nauczycieli języków obcych Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu opowiadania, którego logicznym zakończeniem miało być następujące zdanie: "After such a long journey, they both decided to leave their treasure and save the town". Wszystkie prace uczestników konkursu prezentowały bardzo wysoki poziom językowy - tym bardziej napawa dumą fakt, iż uczennica klasy 8b Weronika Migacz zajęła zaszczytne I miejsce! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Dnia 1 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji wolontariatu, obsługując stanowisko z napojami dla uczestników dwudziestej edycji Memoriału Barbary Szlachetki. Ich zaangażowanie i entuzjazm przyczyniły się do sprawnego przebiegu imprezy oraz zyskały uznanie organizatorów i uczestników. Dziękujemy naszym uczniom za ich poświęcony czas i chęć niesienia pomocy lokalnej społeczności. 

 

29 kwietnia nasza szkoła zamieniła się w prawdziwy parkiet taneczny!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca zorganizowaliśmy "Dzień Tańca", w którym udział wzięły drużyny taneczne z klas 0-3 i 4-6.

Wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami! Ich zaangażowanie i talent oczarowały publiczność i jury, które miało twardy orzech do zgryzienia, wyłaniając zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. 

image018We wtorek, 30 kwietnia odbyły się uroczyte apele z okazji majowych świąt. W budynku przy ul. Hirszfelda akademię dla klas starszych przygotowali uczniowie klasy 5c pod okiem p. Eweliny Gronowskiej, dla klas młodszych, uczniowie klasy 3a, pod okiem p. Emilii Kuźmińskiej oraz p. Jolanty Świrsz.

Organizatorzy przywołali fakty historyczne związane z obchodami poszczególnych świąt:

1 maja to Międzynarodowy Dzień Pracy, który jest obchodzony nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych krajach. To dzień, w którym ludzie świętują osiągnięcia ruchu robotniczego i walczą o prawa pracownicze.

2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, ustanowiony na pamiątkę uchwalenia konstytucji 3 maja w 1791 roku. W tym dniu Polacy wyrażają swoją miłość do ojczyzny i dumę z polskiej historii.

3 maja to Święto Narodowe Trzeciego Maja, obchodzone na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku, która była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją. To jedno z najważniejszych świąt narodowych w Polsce, celebrujące suwerenność, wolność i niepodległość.

Wszystko to okraszone było piosenką, tańcem, inscenizacjami wydarzeń historycznych w atmosferze wspólnoty i patriotyzmu. Zgromadzeni, w strojach galowych i biało-czerwonych akcentach z uwagą i zaciekawieniem uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu.

image01917 kwietnia 2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Minkowicach Oł. odbył się XXIV Gminny Konkurs Recytatorski klas I – III . Wzięło w nim udział 31 uczniów ze wszystkich sześciu szkół podstawowych Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice. Jury oceniało m.in. dobór repertuaru, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny prezentowanych wierszy. W wyniku obrad komisja wyróżniła 12 uczestników, wśród nich znalazł się nasz uczeń z klasy IIb Paweł Kaszewski. Pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

 

 

 

 

 

Początek strony