image001

Dolnośląski Klaster Edukacyjny - Konkurs "20 lat w Unii Europejskiej"

Zapraszam do udziału w konkursie plastycznym pn. „20 lat w Unii Europejskiej”, organizowanym przez Dolnośląski Klaster Edukacyjny, którego liderem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VI
szkół podstawowych z partnerskich placówek DKE.

1 maja tego roku mija równo 20 lat od kiedy Polska jest członkiem Unii Europejskiej.

Konkurs polega na przygotowaniu przez uczniów pracy plastycznej w formacie A3, inspirowanej właśnie tym wydarzeniem, czyli 20-leciem wstąpienia Polski do UE.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną.

 

 

 

 

IMG 7255
W środę, 27 marca 2024 r. w naszej szkole tradycyjnie odbył się apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Program artystyczny oraz barwne dekoracje wprowadziły wszystkich w świąteczny klimat. Występ dzieci był pełen radości i kolorów. Nie zabrakło świątecznych koszyczków, kolorowych pisanek, wiosennych wianków, barwnych kwiatów, kurczaka i zająca z prezentami oraz śmingusa-dyngusa. Uczniowie z dumą zaprezentowali różne ciekawe zwyczaje i obrzędy w tym symbolikę świąt wielkanocnych w Polsce, Niemczech i na Ukrainie. Apel był również wspaniałą okazją do integracji społeczności szkolnej i przypomnienia o wartościach, jakie niesie ze sobą to piękne święto.

Pod koniec pan dyrektor Piotr Pilawa złożył wszystkim świąteczne życzenia.

 

 

 

 

Autyzm Drake1
Zaczął się kwiecień – miesiąc uważany za miesiąc świadomości autyzmu. Niestety wiele osób nie rozumie jak prawidłowo powinno się to świętować. Po pierwsze – świecenie się na niebiesko….. kojarzy się on z kontrowersyjną organizacją Autism Speaks, która przynosi osobom autystycznym więcej szkody niż pożytku. Organizacja ta postrzega autyzm jako chorobę, którą powinno się leczyć. Kiedyś też wierzyli w związek szczepień z autyzmem, ale na szczęście się z tego wycofali. Oprócz Autism Speaks kolor niebieski propaguje stereotyp, że autyzm dotyczy tylko mężczyzn.

sp1 gora grosza winieta
Już po raz kolejny w naszej szkole przeprowadzono akcję „Góra Grosza”. Była to już XXIV edycja ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Warto przypomnieć, że celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.

dz

Szanowni Darczyńcy, Wspaniali Wolontariusze ,

z głębi serca pragniemy wyrazić naszą najszczerszą wdzięczność za udział w naszym wielkanocnym kiermaszu charytatywnym. Wasze wsparcie i zaangażowanie sprawiły, że nasze wydarzenie było niezwykłe, pełne miłości oraz dobroci.

Dzięki Waszej hojności i życzliwości udało nam się zebrać kwotę 3259,30zł. Całość została przekazana na zrzutkę p. Dawida, który walczy z ostrą białaczką szpikową.

Niech Wasza dobroć i hojność będą inspiracją dla nas wszystkich, aby kontynuować działania na rzecz pomocy innym oraz wspierania tych, którzy są w potrzebie.

Jeszcze raz dziękujemy za Waszą pomoc i serce otwarte na drugiego człowieka.

Z wyrazami wdzięczności

Agnieszka Jaszczyszyn

Emilia Kuźmińska

Początek strony