2
Informujemy, że drużyny Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Prusa w Jelczu-Laskowicach zajęły dwa pierwsze miejsca i trzecie miejsce w Gminnym Turnieju Trójek i Czwórek Siatkarskich

Gminny Turniej Trójek i Czórek Siatkarskich odbywał się 9 listopada 2023 roku.

Trenerami drużyn byli nauczyciele pani Agnieszka Bajsarowicz i pan Mirosław Górski.

Więcej szczegółów na stronie Link

 

 

405257584 1325843901629578 990974896941178174 n
Wracam do Dnia Życzliwości, który był w środę 21 listopada.
Przez cały dzień towarzyszyła nam szczególna postać i szczególna opowieść...
To historia Maby. Nie-takiej-samej, samotnej, smutnej, odrzuconej przez innych istoty.
Maba, w szarym, pozbawionym radości płaszczu, odwiedzała  klasy, a one otulały ją DOBRYMI SŁOWAMI. Przytulały. Dbały, by już nigdy więcej nie musiała tulić się do Strachu i Samotności. Utkał nam się z tych dobrych słów płaszcz, który chroni przed odrzuceniem, nieakceptacją, lękiem. Jest piękny, kolorowy, pełen słów mądrych, ciepłych, dojrzałych, ściskających wzruszeniem za gardło.
Te słowa zostają z nami, by mieć je zawsze pod ręką – dla tych, którzy potrzebują.
Wszyscy potrzebujemy życzliwości i dobra!

Dobrego listopadowego dnia Wszystkim! Niech nie będzie szary, smutny, zimny i ponury! Niech będzie dobry i piękny!

image00520 listopada to wyjątkowy dzień-rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. To szczególna sposobność do podkreślenia znaczenia praw każdego malucha. Z tej okazji panie W. Zalezińska i P. Popiel, przeprowadziły z uczniami klasy 3b zajęcia, podczas których dzieci dyskutowały o swoich prawach, ale i obowiązkach, oglądali prezentacje, rysowali wybrane prawa oraz uczyli się ,,Piosenki o prawach dziecka''. Solidaryzując się ze wszystkimi dziećmi na świecie, również z tymi, których prawa nie są przestrzegane, uczniowie i panie ubrali się tego dnia na niebiesko.

 

 

 

 

 

 

 

dzie Dyni zdjcie 2

Za nami obchody szkolnego Dnia Dyni. Uczniowie najmłodszych klas chcąc podkreślić to wyjątkowe święto, zaprezentowali różne stroje w odcieniach koloru pomarańczowego. Dynia królowała  w czasie lekcji. Były zabawy ruchowe, kulinarne, matematyczne, a także filmy i dyniowe tańce. Klasa IIa przygotowała wybraną przez siebie techniką plastyczną wielką dynię. Wszystkie prace okazały się piękne i wyjątkowe. Święto dyni stało się kolejną okazją do zacieśnienia więzi wśród rówieśników oraz szansą na rozwijanie dziecięcej kreatywności.

image010Piątek, 10 listopada był dniem świątecznym w naszej szkole, a to za sprawą Narodowego Święta Niepodległości. Świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości było lekcją partiotyzmu i szacunku dla tych, którzy poświęcili życie w imię wolności naszego kraju.

 

 

 

 

 

 

 

 

Początek strony