5 listopada 2024 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 zostali oczarowani magicznym światem podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Inicjatywa ta została zorganizowana z pełnym zaangażowaniem przez samorząd uczniowski, który zadbał o stworzenie niezapomnianej atmosfery bajkowej przygody.

W wydarzeniu wzięły udział wszystkie klasy, a szkolne korytarze przeistoczyły się w krainę znaną ze stron baśni.

 

ed3812ed a058 4b23 83e1 d3b2b256cc55Na półki biblioteki szkolnej wędrują już książki zakupione w ramach programu grantowego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025. Przypominamy, że nasza szkoła wygrała grant w wysokości 15 tys. złotych na zakup książek i wyposażenia biblioteki szkolnej. Jest to już drugi tego rodzaju grant, który biblioteka szkolna zdobyła.

 

p bajek 1024x713
Czyli Dzień Postaci z bajek w budynku przy ul. Prusa.

 

 

 

 

 

31 października, przed świętem Wszystkich Świętych, członkowie szkolnego koła wolontariatu odwiedzili pobliski cmentarz w Jelczu, aby zadbać o tamtejsze groby i upamiętnić tych, którzy odeszli. Uczniowie z zaangażowaniem pracowali, sprzątając nagrobki, usuwając liście i chwasty, a także zapalając znicze na grobach, które nie mają opiekunów.

Była to wyjątkowa okazja, by wspólnie zatrzymać się i z refleksją spojrzeć na znaczenie pamięci o przodkach. Wolontariusze mogli lepiej zrozumieć wagę tego święta oraz dostrzec, jak małe gesty troski mogą przynieść ulgę i radość.

Nasza szkoła, tradycyjnie już, włączyła się w ogólnopolski projekt BohaterON. Udział w nim miał na celu przypomnienie ważnych wydarzeń z historii naszego narodu oraz losów bohaterów, którzy w trudnych czasach II wojny światowej potrafili wykazać się poświęceniem i patriotyzmem w walce za ojczyznę. Włączając się w projekt, chcieliśmy promować postawy patriotyczne wśród dzieci i młodzieży oraz pielęgnować pamięć o ludziach, którzy tak wiele zrobili dla naszego kraju.                                         

Uczniowie klasy 4b wraz z wychowawczynią panią Karoliną Mykitą wysłuchali opowiadania „Mały roznosiciel nadziei" oraz poznali historię Pana Stanisława. Przenieśli się wraz z nim do wojennej, powstańczej Warszawy i byli świadkami pięknej przyjaźni małego chłopca i dzielnej łączniczki. Słuchowisko wprowadziło uczniów w powstańczy klimat oraz odpowiedziało na pytanie, jaką rolę w powstaniu pełnił tytułowy „roznosiciel nadziei”. Zajęcia miały na celu rozwijanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem oraz definiowanie ważnych pojęć, takich jak: ojczyzna, historia, wolność, niepodległość.

Początek strony