Przypominamy, że wielkanocna przerwa w zajęciach w szkole trwa od 14.04 do 19.04.

Beликодні свята Увага!!! У зв'язку із весняною святковою перервою, діти не приходять до школи від 14.04.2022 по 19.04.2022. Заняття після свят відновляться 20.04.2022 року. Адміністрація школи ПСР 3.

 

273975019 1146291252836711 4203702340358719982 n

„Prawdą jest, że miłości trzeba nam”. Dziś światu potrzeba miłości. Potrzeba więcej miłości. Dzieci nie chcą wojny. Dzieci chcą żyć w pokoju.
Chcą się bawić, śmiać, dorastać. „Więc nowy stwórzmy świat i Ty i ja”…

„Dzieci nie chcą wojny” -  to tytuł książki, którą wspólnie stworzymy. Jeśli jesteś przeciwko wojnie i chciałbyś, aby usłyszeli to dorośli, napisz swoje imię na kartce. Dużymi wyraźnymi literami. Pod imieniem możesz jeszcze napisać kilka słów od siebie...

Co chciałbyś powiedzieć dzisiaj? - jak się czujesz, co myślisz o wydarzeniach, które się dzieją, czego nie rozumiesz, z czym nie możesz się pogodzić, o czym marzysz?… Co chciałbyś powiedzieć dorosłym? O co zapytać?....   Może chcesz coś narysować….

Ze wszystkich kartek zszyjemy książkę. Będzie to nasz głos, który usłyszą i zobaczą dorośli.

Dzieci chcą pokoju! Dzieci są Ważne! Dzieci chcą być szczęśliwe! Dzieci nie chcą wojny! Dzieci chcą żyć!

Aby później złożyć Wasze kartki w jedną książkę ważne jest, aby wszystkie wypowiedzi były zapisane na jednakowych kartkach - format A4 z 3cm lewym marginesem w układzie poziomym. Kartki zbieramy w bibliotece szkolnej.

Informujemy, że w związku ze znaczącym wzrostem cen produktów spożywczych oraz kosztu dostaw od 01.04 br. cena za dwudaniowy obiad i podwieczorek dla uczniów szkoły podstawowej będzie wynosiła 6,50 zł.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia od 28.03 br. zniesiony został obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych (w tym - w szkołach). Rekomenduje się jednak korzystanie z maseczek w zbiorowiskach ludzkich w sytuacji, gdy nie można zachować bezpiecznego dystansu.

Jeszcze tylko do 31 marca trwa rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty Fundacji EFC! To stypendium edukacyjne stworzone z myślą o ósmoklasistach z małych miejscowości naszego regionu, którzy chcieliby kontynuować naukę w jednych z najlepszych we Wrocławiu, marzą aby rozwijać swoje pasje, zdobywać pewność siebie i przyjaźnie na lata.

Początek strony