W ubiegłym tygodniu mieliśmy okazję przeżyć przygodę w Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. Klasa 5b uczestniczyła w wycieczce, która dostarczyła nie tylko wiedzy, ale także zabawy i emocji. Najpierw udaliśmy się do przepięknego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Od samego początku byliśmy oczarowani niepowtarzalnym klimatem tego miejsca. Przepiękne korytarze i tajemnicze sale wydawały się być idealnym miejscem dla wszystkich miłośników nauki i odkrywania nowych rzeczy.

Cieszymy się, że możemy ogłosić nasz najnowszy konkurs z języka angielskiego - "Idiom Ink Imaginarium"! To wyjątkowa okazja, aby połączyć kreatywność z nauką języka angielskiego, poprzez zobrazowanie popularnych idiomów, ale... w sposób dosłowny! Czy rozpoznajesz idiom z miniaturki? Tak! To zwrot "it's raining cats and dogs", co dosłownie oznacza, że "pada kotami i psami", a w przenośni że "leje jak z cebra". 

 

Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W związku z tym ogłaszamy II edycję tego fantastycznego wydarzenia! Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej akcji.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem, panią Kasią Michalską-Rojek 

 

Dnia 31 października, uczniowie klasy 3a mieli okazję wziąć udział w wyjątkowej lekcji języka angielskiego poświęconej dyni. Głównym celem zajęć było rozwijanie umiejętności językowych uczniów w kontekście omawianego tematu. 

 

111"Szwedzki stół" W piątkowy poranek w klasie 1b panowała radosna atmosfera, a to za sprawą atrakcji jaka czekała pierwszoklasistów. W związku z realizacją tygodnia zdrowego odżywiania zorganizowałam śniadanie w postaci szwedzkiego stołu, którego celem było zachęcanie dzieci do spożywania różnorodnych i wartościowych dla zdrowia produktów. Dzieci same komponowały swoje kanapki zgodnie z indywidualnymi upodobaniami smakowymi. Oprócz dobrej zabawy uczniowie uczyli się również samodzielności, dokonywania wyboru zdrowego i ulubionego produktu, posługiwania się sztućcami, oraz dbałości o kulturę zachowania się przy stole. Miło było patrzeć jak dzieci kilka razy podchodziły do stołu i serwowały sobie dokładki. Śniadanie w formie "szwedzkiego stołu" bardzo przypadło dzieciom do gustu.

 

Początek strony