fd3c2044 e213 4fea 9e71 5f921bc4f72e

Czy wiecie, że 10 października fani gier obchodzą Dzień Gier Planszowych? Jak wiadomo, planszówki są bardzo popularne wśród dzieci, nastolatków i dorosłych; w domach, na spotkaniach ze znajomymi i w bibliotekach. To świetna okazja, aby i u nas w szkole zaistniały planszówki.

image002

Przed nami Ogólnopolski Tydzień Kariery, który w tym roku odbywać się będzie w dniach 16-20 października pod hasłem 📣: „Talent i praca - to się opłaca”. Dolnośląski Klaster Edukacyjny zaplanował na ten czas różne inicjatywy, a jedną z nich jest konkurs modelarski pn. „Stwórz swój model do kariery”, promujący wiedzę zawodoznawczą wśród uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej 🧑‍🏫.

Nasza szkoła jest partnerem dolnośląskiego klastra edukacyjnego w ramach którego przedstawiamy ofertę  konkursu. Na pytania odpowiada menadżer do spraw klastrów p. Anna Oleśniewicz,  numer telefonu 533 770 221

 
 
 
 
 
 
 

image001

Ogłaszamy konkurs pn. „Po pierwsze – Polska”

Jeżeli masz talent plastyczny albo lubisz tworzyć grafiki komputerowe, to ten konkurs jest dla Ciebie!

Przedmiotem pracy konkursowej jest przygotowanie pracy plastycznej bądź grafiki komputerowej inspirowanej wydarzeniami z historii Polski 🇵🇱, ukazującej patriotyzm Polaków.

Prace należy przygotować w następujących formułach:

1. prace plastyczne – format A3 lub A4 w dowolnie wybranej technice rysunkowej, graficznej lub malarskiej

2. grafiki komputerowe – rysunek, ilustracja graficzna lub kolaż wykonane w technice cyfrowej w formacie pdf lub png

 

image005

W piątek, 30 września uczciliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Chłopcy mieli okazję bawić się i cieszyć przygotowanymi dla nich atrakcjami. Głównym punktem programu były "muzyczne przerwy", które odbywały się w różnych miejscach szkoły. Nie tylko chłopcy mieli okazję odpocząć od zajęć i potańczyć, dziewczynki chętnie dołączały do zabawy. Muzyka, która płynęła z głośnika, pochodziła z playlisty, którą chłopcy tworzyli cały tydzień. Dzięki temu, każdy mógł usłyszeć swoje ulubione utwory i podzielić się nimi z innymi. Dodatkowo, rozdawane były cukierki. Słodkie co nie co sprawiło, że atmosfera była jeszcze bardziej radosna i pełna energii. Dzień Chłopaka był doskonałą okazją do integracji i wspólnego spędzenia czasu. Organizatorem zabawy dla klas 1-6 był Samorząd Uczniowski.

 

 

 

image012

W czwartek, 28 września zajęcia w klasie 2c, 3a i 3b odbyły się w "jabłkowym" klimacie. Właśnie tego dnia swoje święto obchodzi najbardziej popularny owoc w naszym kraju, czyli jabłko. Celem naszych zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin, a także uświadomienie uczniom, że jego regularne spożywanie pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, a także sylwetkę. 

 

Początek strony