image01917 kwietnia 2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Minkowicach Oł. odbył się XXIV Gminny Konkurs Recytatorski klas I – III . Wzięło w nim udział 31 uczniów ze wszystkich sześciu szkół podstawowych Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice. Jury oceniało m.in. dobór repertuaru, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny prezentowanych wierszy. W wyniku obrad komisja wyróżniła 12 uczestników, wśród nich znalazł się nasz uczeń z klasy IIb Paweł Kaszewski. Pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

 

 

 

 

 

IMG 20240425 120031 Bokeh
18 kwietnia reprezentacja chłopców klas 7-8 zajęła I miejsce w gminnych zawodach piłki nożnej i 25 kwietnia reprezentowała naszą gminę na zawodach powiatowych w Oławie, gdzie również wywalczyli I miejsce,

 

 

 DSC09001
Na szkolne świętowanie uroczystości majowych w bibliotece szkolnej przygotowaliśmy wianki w kolorach biało-czerwonych. Panie, dziewczyny i dziewczynki prezentowały się naprawdę pięknie. Jesteście cudowne!
Pięknej majówki  wszystkim życzymy!

 

 

 

 

 

 

 

 

Bez nazwy
W dniu 25.04.2024 w Publicznej Szkole Podstawowej  nr 2 odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Test konkursowy składał się z 30 pytań - 26 zamkniętych i i 4 otwartych.  Uczniowie musieli  wykazać się m.in. znajomością krajów członkowskich,  zasad działania Unii Europejskiej, znać przybliżoną historię unii.  Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIIIa - Anastasia Rydun, Iga Sikorska oraz  z klasy VIIIb -  Weronika Migacz, Iga Sołtowska i Zuzanna Wilk. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek oraz dyplomy z podziękowaniem za udział w konkursie.
Katarzyna Kozicka - Zalewska.

 

 

 

22 kwietnia obchodzimy święto Ziemi. Jest to dzień, który jednoczy myśli ludzi na całym świecie wokół naszej Planety. To wspaniała okazja, aby pomysleć co każdy z nas może zrobić dla Ziemi, aby była zdrowa, piękna i czysta. W związku z tym 22 kwietnia w naszej szkole odbył się apel, który zorganizowała klasa IIB. 

Początek strony