Tort
 
Zbliża się Dzień Edukacji Narodowej, a my chcielibyśmy uczcić go w wyjątkowy sposób! Samorząd Uczniowski naszej szkoły serdecznie zaprasza Was do udziału w kiermaszu ciast, który odbędzie się w dniu 13 października 2023 (od 7:30 do „ostatniego okruszka”), przy wejściu głównym do budynku szkoły na ul. Hirszfelda.
Jest to doskonała okazja, aby razem świętować i wspierać naszą placówkę edukacyjną. Wszystkie zebrane środki przeznaczone zostaną na działalność Samorządu Uczniowskiego i pomogą w organizacji różnorodnych wydarzeń 

image016
W naszej szkole, obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt, który przypada na 4 października. Celem tego dnia jest zwrócenie uwagi na los bezdomnych zwierząt oraz uświadomienie ludziom, że są to istoty żywe, posiadające uczucia i swoje prawa. Przede wszystkim chcemy otworzyć oczy ludziom na fakt, że zwierzę nie jest rzeczą. W klasach 0b i 2b mieliśmy przyjemność gościć Asakiego i Rastę, owczarki szwajcarskie szkolone przez Panią Kasię Rojek do pracy i towarzystwa. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak prawidłowo zachowywać się przy obecności psów. Nauczyły się, jak należy się nimi zajmować i bawić. 

image015
Korzystając ze słonecznej pogody, 2 X,  kl.2c z wychowawczynią wybrała się na wycieczkę do lasu i nad staw w Jelczu. Celem wyjścia była obserwacja przyrody i zajęcia plastyczne w plenerze. Oglądaliśmy różne gatunki drzew. Przechadzaliśmy się po lesie obserwując świat roślin i zwierząt. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. W ramach zajęć plastycznych wykonaliśmy szkice otaczającego nas krajobrazu. Po wesołych zabawach na plaży pani Agnieszka opowiedziała nam ciekawostki o drzewach. Najbardziej zaineresowała nas dendroterapia.

EMOJI challenge

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że niedawno odbył się nasz pierwszy szkolny konkurs z języka angielskiego pt. „Szkolne Wyzwanie EMOJI”, czy też „School EMOJI Challenge”. To wyjątkowe wyzwanie, trwające aż 5 dni, miało na celu sprawdzić waszą wiedzę na temat popularnych angielskich idiomów w kreatywny i zabawny sposób.

O co chodziło?

Uczestnicy konkursu/wyzwania mieli za zadanie odgadnąć różne angielskie idiomy, które były przedstawione w formie emotikonów. Emotikony to te małe obrazki, których używamy w wiadomościach tekstowych. To było naprawdę ekscytujące zadanie, ponieważ uczniowie musieli wykorzystać swoje umiejętności językowe i kreatywność, aby zrozumieć znaczenie proponowanych wyrażeń.

 Zwycięzcy

Chcielibyśmy serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie! 

EDJ2

Radość, nauka i spotkania z różnorodnością - tak można najkrócej opisać to, co działo się w naszej szkole w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków. To niezwykłe wydarzenie po raz kolejny pokazało, jak fascynujący i inspirujący może być świat języków oraz kultury.

Początek strony