pola 298x300
Drodzy uczniowie klas 1 - 8 serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na pracę plastyczną „Sercem z Hospicjum”
organizowanym przez pracowników „Caritas” Archidiecezji Wrocławskiej w Oławie.
Na terenie naszej szkoły przeprowadzimy eliminacje w dwóch kategoriach wiekowych dla klas 1-4 i klas 5-8
Warunki uczestnictwa:
1. Prace mogą być wykonane w dowolnej technice malarskiej, rysunku, grafiki lub kolażu.
2. Temat pracy powinien dotyczyć cierpienia człowieka chorego, ale główna wartość, jaka powinna zostać wyeksponowana w pracy, to NADZIEJA.

429100754 1075565743502006 7391644638209250267 n
Do księgozbioru biblioteki wpadają nowości. Zachęcam do obserwowania naszego katalogu, można wypożyczyć naprawdę ciekawe i piękne książki. Zakupiliśmy także sporo pozycji z dziedziny pedagogiki, psychologii i komunikacji. Wszystko po to, aby nasze skrzydła unosiły się wysoko...., aby rozmawiać ze sobą bez przemocy..., aby być dla siebie i innych wsparciem. Towarzyszą tym książkom zwierzęta - żyrafa i szakal. Ale o tym dowiecie się już czytając książki. Zapraszam!

zDolny Ślązak
Z ogromną przyjemnością informujemy, że do etapu wojewódzkiego konkursu „zDolny Ślązak” zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Karolina Szczęch kl. 7a- awans do finału uzyskała z dwóch przedmiotów: historia i język polski.
Jakub Kowalik kl. 7a- awans do finału uzyskał z historii.

Etap wojewódzki „zDolnego Ślązaka” bez wątpienia jest dużym wyróżnieniem i wyzwaniem dla tych uczniów.

Serdecznie gratulujemy i mocno trzymamy za Was kciuki! 😊

1
Dzień 14 lutego popularnie zwany Walentynkami, jak co roku zagościł w harmonogramie naszych szkolnych uroczystości. Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie przygotowali serduszka i kartki walentynkowe, wyrażając w ten sposób swoje sympatie, następnie rozdano pocztę wszystkim adresatom.

Dzień Świętego Walentego to święto, które pokazuje nam, jak bardzo ważną rzeczą w życiu człowieka jest posiadanie obok siebie drugiej osoby, która pomoże nam w każdej sytuacji. Pamiętajcie jednak, aby o szacunku do drugiego człowieka i okazywaniu miłości bliskim pamiętać zawsze, nie tylko jeden dzień w roku.

Przypominamy, że najbliższe zebrania z wychowawcami odbędą się:

27.02 (budynek na Prusa) godz. 16.30 0a, godz. 17.00 klasy 2-8 (od godz. 17.30 konsultacje)

28.02 (budynek na Hirszfelda) godz. 16.30 0b oraz klasy 1-3, godz. 17.30 0c oraz klasy 4-6 (od godz. 18.00 konsultacje)