2021 04 20 125738

23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. I choć to zwykły dzień, w tym roku przypadający w piątek, to jest to święto wszystkich czytelników i ludzi związanych z książką i pisaniem. To święto książki wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. Jest to ważna data w historii literatury światowej: data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira. Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia ludzie obdarowują się czerwoną różą lub książką. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

W obecnych pandemicznych okolicznościach, gdy szkoła jest zamknięta, a uczniowie pozostają w swoich domach, moc książek powinna być wykorzystywana do wzmacniania więzi między nimi, redukcji stresu, stymulowania ich umysłów i kreatywności. Zachęcamy Wszystkich Czytelników naszej szkolnej biblioteki do celebrowania tego święta z dobrą książka w dłoni!

Wszystkiego dobrego Kochani! Przesyłamy Wam moc róż i życzeń! Czytajcie! Dzielcie się książką i dobrym słowem!

Publikujemy ważny dla ósmoklasistów kalendarzyk z terminami naboru do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022, przygotowany przez Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Oławie. Informujemy ponadto, że na każdej stronie internetowej szkół na terenie powiatu znajduje się komplet informacji w zakładce "Rekrutacja 2021/2022". KALENDARZ REKRUTACJI

Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia wspólnie z psycholog Beatą Liwowską przygotowało film w ramach cyklu poradników edukacyjnych adresowanych do rodziców. Motywem przewodnim jest rozwój dziecka.  
Zapraszamy rodziców (szczególnie młodszych dzieci) do obejrzenia filmu:  https://youtu.be/Eao2j4IoKPg
Wszystkie filmy przygotowane w ramach cyklu "CRL uczy rodziców" dostępne są na stronie: wspierajmarzenia.pl

Początek strony