spotkanie z policja22 września dzieci z klasy 0b wraz z wychowawczynią Wiolettą Zalezińską gościły w klasie panów policjantów, którzy odwiedzili grupę, aby przypomnieć maluchom ważne zasady postępowania. Przynieśli ze sobą plansze, które unaoczniały dzieciom w przystępny sposób różne prawdopodobne sytuacje, które mogą ich spotkać. Panowie mówili o zasadach ruchu drogowego, zagrożeniach jakie mogą dzieci napotkać na drogach, w domach, na akwenach wodnych. Przestrzegali uczniów przed nieznajomymi, którzy mogą mieć złe zamiary itp. Uczniowie chętnie wysłuchali przedstawicieli policji, pochwalili się znajomością numerów interwencyjnych, a na koniec zaśpiewali im piosenkę ,,Będę kierowcą". Zostali za to pochwaleni i obdarowani zawieszkami na tornistry, odblaskami i ciekawymi książeczkami, w których opisane zostały w przystępny sposób zasady postępowania w różnych, trudnych sytuacjach.

13 października pan policjant odwiedził również dzieci z klasy 0a i Ia z budynku przy ul. Prusa.

lekcja o chlebieW środę, 21 września byliśmy całą klasą IIIc w sklepie z pieczywem "Hert". Pani sprzedawczyni miło nas przywitała. Pokazała nam różne rodzaje chlebów i bułek. Opowiedziała z czego się je robi i jak piecze.

Zrobiliśmy również zakupy. Kupiliśmy chleb razowy ze słonecznikiem, żytni na zakwasie, wieloziarnisty i pełnoziarnisty. Podziękowaliśmy paniom i udaliśmy się do szkoły. Pani Emilka rozłożyła chleby na talerze. Każdą kromkę oglądaliśmy, wąchaliśmy i jedliśmy. Niektórzy pierwszy raz jedli chleb żytni na zakwasie.

Wycieczka do sklepu była udana i ciekawa. Dowiedzieliśmy się nowych rzeczy, a chleb bardzo nam smakował.

Michał Rycombel klasa IIIc

ognisko klasowe powitanie jesieniDnia 22.09.2016 r. klasy 0-III wraz z wychowawcami oraz rodzicami udały się na ognisko do jelczańskiego parku. Wspaniała pogoda sprzyjała dobrym nastrojom. Oprócz pieczenia kiełbasek nie zabrakło też wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.

probny alarm pozarowyW trosce o bezpieczeństwo całej naszej szkolnej społeczności został dzisiaj przeprowadzony, niezapowiedziany, próbny alarm przeciwpożarowy.

Po usłyszeniu sygnału uczniowie i nauczyciele opuścili sale szkolne zgodnie z planem ewakuacyjnym szkoły.

Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem przez dzieci i pracowników szkoły, w tym zasad postępowania na wypadek pożaru, poruszania się w budynku zgodnie z drogami ewakuacyjnymi i przejścia na miejsce zbiórki.

Akcja przebiegła bardzo sprawnie, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni, mamy jednak nadzieję, że umiejętność szybkiego opuszczenia zagrożonego budynku nigdy nam się nie przyda.

Początek strony