lekcja o chlebieW środę, 21 września byliśmy całą klasą IIIc w sklepie z pieczywem "Hert". Pani sprzedawczyni miło nas przywitała. Pokazała nam różne rodzaje chlebów i bułek. Opowiedziała z czego się je robi i jak piecze.

Zrobiliśmy również zakupy. Kupiliśmy chleb razowy ze słonecznikiem, żytni na zakwasie, wieloziarnisty i pełnoziarnisty. Podziękowaliśmy paniom i udaliśmy się do szkoły. Pani Emilka rozłożyła chleby na talerze. Każdą kromkę oglądaliśmy, wąchaliśmy i jedliśmy. Niektórzy pierwszy raz jedli chleb żytni na zakwasie.

Wycieczka do sklepu była udana i ciekawa. Dowiedzieliśmy się nowych rzeczy, a chleb bardzo nam smakował.

Michał Rycombel klasa IIIc

ognisko klasowe powitanie jesieniDnia 22.09.2016 r. klasy 0-III wraz z wychowawcami oraz rodzicami udały się na ognisko do jelczańskiego parku. Wspaniała pogoda sprzyjała dobrym nastrojom. Oprócz pieczenia kiełbasek nie zabrakło też wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.

probny alarm pozarowyW trosce o bezpieczeństwo całej naszej szkolnej społeczności został dzisiaj przeprowadzony, niezapowiedziany, próbny alarm przeciwpożarowy.

Po usłyszeniu sygnału uczniowie i nauczyciele opuścili sale szkolne zgodnie z planem ewakuacyjnym szkoły.

Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem przez dzieci i pracowników szkoły, w tym zasad postępowania na wypadek pożaru, poruszania się w budynku zgodnie z drogami ewakuacyjnymi i przejścia na miejsce zbiórki.

Akcja przebiegła bardzo sprawnie, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni, mamy jednak nadzieję, że umiejętność szybkiego opuszczenia zagrożonego budynku nigdy nam się nie przyda.

swiatowy dzien tabliczki mnozeniaPo raz kolejny nasza szkoła uczestniczy w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w tym roku 30 września. Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Początek strony