W bieżącym roku szkolnym realizowany jest w "Trójce" program „Przyjaciele Zippiego”. To międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-8 lat, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci. W trakcie zajęć pojawia się wiele okazji do zabawy, ćwiczeń i rozmów o sprawach ważnych na tym etapie życia, o przyjaźni, o zmianach jakie zachodzą w nas i wokół nas, o sukcesach i porażkach oraz sposobach radzenia sobie z trudnościami. Dzieci dowiadują się, że potrafią znaleźć rozwiązanie, że warto i można prosić o pomoc, a także uczą się okazywać pomoc innym.

Zajęcia prowadzi szkolny psycholog - mgr Sandra Dobrowolska, która zdobyła certyfikat inicjatorów programu.

zwierzakiUczniowie Samorządu Uczniowskiego z budynku przy ulicy Hirszfelda wraz z opiekunem Emilią Kuźmińską oraz panią Dorotą Oleszczuk odwiedzili "Przytulisko dla zwierząt" w Oławie.  Celem wizyty było dostarczenie wszystkich darów zebranych podczas akcji "Pomóż zwierzakom przetrwać zimę".  Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom, a uczniowie mogli wyprowadzić psy na spacer.

Bardzo dziękujemy pani Dorocie Oleszczuk za okazaną pomoc przy transporcie pakunków.

boże narodzenie  Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia w budynku przy ulicy Hirszfelda przygotowała pani Elżbieta Żygadło oraz pani Małgorzata Sierpińska z klasą IId.  Po pięknym przedstawieniu zostały wręczone nagrody uczniom, którzy przygotowali szopki na konkurs. Przy okazji tego spotkania wicedyrektor Wioletta  Szponar na pierwszym apelu, a dyrektor Piotr Pilawa na drugim, złożyli życzenia świąteczne wszystkim uczniom i pracownikom szkoły. Tego dnia uczniowie przygotowali klasowe Wigilie, łamali się opłatkiem, życząc sobie pomyślności oraz śpiewali kolędy.

 

indeksNa początku grudnia uczniowie klas 0-III w budynku przy ulicy Hirszfelda wzięli udział w warsztatch kreatywnych organizowanych przez firmę Modra Sowa. Każdy uczeń wykonał samodzielnie bomkę na choinkę w kształcie bałwanka, którą mógł po zajęciach zabrać do domu.

 

 

 

Początek strony