szprzatanie swiataW piątek 16 września 2016 roku uczniowie uczestniczyli w corocznej akcji "Sprzątanie Świata", 23. edycja akcji przebiegła pod hasłem: „Podaj dalej... drugie życie odpadów". Głównym przesłaniem akcji było: promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu oraz uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

W akcji „Sprzątanie Świata" uczestniczyli wszyscy uczniowie kl. I – VI oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z nauczycielami. Uczniowie otrzymali odpowiednie środki (worki i rękawice) i pod opieką wychowawców wyruszyli na wyznaczone wcześniej tereny. Po skończonej pracy dzieci udały się na zasłużony odpoczynek oraz poczęstunek.

Warto dać drugie życie przedmiotom, nie wyrzucać ich pochopnie do kosza. Należy zrobić wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko.

Wakacje dobiegły końca! Po dwumiesięcznej przerwie na odpoczynek nadszedł 1 września, czas, by rozpocząć nowy rok szkolny. Uczniowie, rodzice i nauczyciele tłumnie zgromadzili się na placu szkolnym. Pan Dyrektor Piotr Pilawa powitał serdecznie wszystkich, życząc sukcesów w nowym roku szkolnym. Głos zabrał także burmistrz naszego miasta pan Bogdan Szczęśniak.

Po symbolicznym "pierwszym dzwonku" uczniowie udali się do klas, by z wychowawcami planować swoje działania na nowy rok szkolny.

Życzymy wszystkim, by był on pełen wrażeń, miłych niespodzianek i sukcesów.

Początek strony