CZYTANIE KONTRA KORONAWIRUS!

Chwytajmy za książki! Skorzystajmy z czytania jako swoistego antidotum na obawy czy strach przed wirusem.

Podobno sześć minut czytania może obniżyć poziom stresu o 60 proc!

Witamy w bibliotece szkolnej!

images 

Drodzy Uczniowie, pamiętajcie, że

Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Czytanie to najlepsza nauka”
(Aleksander Puszkin)

Zostań w domu – czytaj!!!

 

W tym dziwnym i trudnym czasie szkoła, a także biblioteka szkolna są zamknięte. Kto jednak powiedział, że nie można czytać lub wypożyczać książek... O nie, nie!  Jeżeli szukacie pomysłów jak ciekawie i twórczo spędzić czas z książką, to zaglądajcie na naszą stronę. Publikujemy dla Was linki do ciekawych wydarzeń online, pomysły i zabawy.

Jeśli natomiast chcecie przeczytać prawdziwą ksiązkę, a nie wiecie jaką, potrzebujecie wypożyczyć lekturę lub wymienić przeczytane książki - jest na to kilka sposobów - wiadomość mailowa do bibliotekarza, poprzez konto biblioteczne MOL lub dziennik elektroniczny. Pamiętaj, biblioteka działa i z pewnością ci pomożemy w tym trudnym czasie!

Zostań w domu! Czytaj książki!

Uczniowie szkół podstawowych otrzymują darmowe podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe do obowiązkowych zadań edukacyjnych. Materiały kupuje szkoła z dotacji, którą otrzymuje  z budżetu państwa. Wybór podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeń należy do nauczyciela prowadzącego dany przedmiot. Uczniowie klas II i III szkoły podstawowej otrzymają podręcznik zapewniony przez MEN.

Z nowych podręczników w roku szkolnym 2017/2018 będą korzystać uczniowie z klas I, IV i VII, którzy od września rozpoczęli naukę według nowej podstawy programowej.

Podręczniki stanowią własność szkoły i są wypożyczane uczniom na dany rok szkolny. Po jego zakończeniu uczeń ma obowiązek zwrócić książki do biblioteki szkolnej.

Jeżeli dziecko uszkodzi lub nie odda podręczników, szkoła może zażądać od jego rodziców zwrotu kosztów. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku materiałów ćwiczeniowych, które są przekazywane uczniom bez konieczności zwrotu.

Dziennik elektroniczny

Katalog elektroniczny biblioteki szkolnej

 

indeks

 

Strona MBP w Jelczu-Laskowicach

logo

Tu się czyta... blog biblioteki szkolnej

park z chlopiec aka ksiazkaa

Wolne lektury

wolnelektury

Cała Polska Czyta Dzieciom

olbinica

Nowości

 DSCN4640

Początek strony