CZYTANIE KONTRA KORONAWIRUS!

Chwytajmy za książki! Skorzystajmy z czytania jako swoistego antidotum na obawy czy strach przed wirusem.

Podobno sześć minut czytania może obniżyć poziom stresu o 60 proc!

Witamy w bibliotece szkolnej!

Drodzy Uczniowie, pamiętajcie, że

Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Czytanie to najlepsza nauka”
(Aleksander Puszkin)

Zostań w domu – czytaj!!!

W tym dziwnym i trudnym czasie szkoła, a także biblioteka szkolna są zamknięte. Kto jednak powiedział, że nie można czytać lub wypożyczać książek... O nie, nie!  Jeżeli szukacie pomysłów jak ciekawie i twórczo spędzić czas z książką, to zaglądajcie na naszą stronę. Publikujemy dla Was linki do ciekawych wydarzeń online, pomysły i zabawy.

Jeśli natomiast chcecie przeczytać prawdziwą ksiązkę, a nie wiecie jaką, potrzebujecie wypożyczyć lekturę lub wymienić przeczytane książki - jest na to kilka sposobów - wiadomość mailowa do bibliotekarza, poprzez konto biblioteczne MOL lub dziennik elektroniczny. Pamiętaj, biblioteka działa i z pewnością ci pomożemy w tym trudnym czasie!

Zostań w domu! Czytaj książki!

...

Biblioteka Szkolna
PSP nr 3 w Jelczu-Laskowicach
ul. Prusa 2
psp3.biblioteka@wp.pl

pracownicy
Małgorzata Maciejko
Marta Dobruchowska

Piątki to w bibliotece dzień czytania. Czytamy sobie wybrane książki w klasach, czytamy w mniejszych grupach w bibliotece. Niestety, coronavirus zmusił nas do pozostania w domu. Czy jednak oznacza to, że nie możemy czytać? O nie, nie!
Przede wszystkim mam nadzieję, że każdy z Was choć chwilę w ciągu dnia przeznacza na czytanie, po drugie - koniecznie czytajcie sobie z bliskimi - z mamą, tatą, babcią, rodzeństwem... A po trzecie - możecie posłuchać książki, którą czytamy sobie w klasie II a o uroczej dziewczynce Pollyannie i jej niezwykłej grze, w którą się bawi. Zapraszamy na nasz blog, o tutaj - czytelnicze piątki.

skarpetkiŚwiatowy Dzień Zespołu Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki.
Wypada on 21 dnia 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci, chromosom w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też inna nazwa tego zaburzenia –  trisomia 21.

Od 22 marca uczniowie klas I-VIII uczą się zdalnie. W tym czasie biblioteka szkolna będzie do dyspozycji uczniów po wcześniejszym umówieniu się z bibliotekarzem poprzez dziennik elektroniczny, telefonicznie lub mailowo. Książki można rezerwować także poprzez konto czytelnicze w katalogu OPAC. Przygotowane książki po umówieniu się będą do odbioru w sekretariacie szkoły lub bibliotece. Dodatkowo dniem otwartym dla czytelnika (ale także po wcześniejszej informacji i ustaleniu godziny odwiedzin) będzie wtorek.

Katalog elektroniczny biblioteki szkolnej

indeks

Strona MBP w Jelczu-Laskowicach

Tu się czyta... blog biblioteki szkolnej