CZYTANIE KONTRA KORONAWIRUS!

Chwytajmy za książki! Skorzystajmy z czytania jako swoistego antidotum na obawy czy strach przed wirusem.

Podobno sześć minut czytania może obniżyć poziom stresu o 60 proc!

Witamy w bibliotece szkolnej!

Drodzy Uczniowie, pamiętajcie, że

Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Czytanie to najlepsza nauka”
(Aleksander Puszkin)

...

Biblioteka Szkolna

PSP nr 3 w Jelczu-Laskowicach
ul. Prusa 2
psp3.biblioteka@wp.pl

pracownicy
Małgorzata Maciejko
Marta Dobruchowska

Fantastyczny początek roku 750x375

Ta wiadomość na pewno ucieszy stałych czytelników i przysporzy, mamy nadzieję, nowych. Jeszcze przed świętami zamówiłyśmy do biblioteki mnóstwo ciekawych książek (niektóre na Waszą prośbę). Teraz wszystkie są wpisywane do księgozbioru. Na bieżąco możecie obserwować jakie nowości goszczą już na półkach biblioteki i wybierać w katalogu online https://m001305.molnet.mol.pl/collection/193145. Drogą elektroniczną możliwa jest także rezerwacja książki.
Pozdrawiamy i zapraszamy do biblioteki!

Dziś obchodzimy Dzień Głośnego Czytania. Idealnym prezentem będą z pewnością audiobooki. Zachęcam do odwiedzenia stron internetowych niektórych bibliotek.

Biblioteka internetowa Wolne Lektury (prowadzona przez Fundację Nowoczesna Polska) na zamówienie Biblioteki Narodowej przygotowała 70 audiobooków dostępnych bezpłatnie w bibliotece cyfrowej POLONA.PL i na stronie wolnelektury.pl. Wybrano utwory, które dotychczas nie były dostępne w postaci audiobooka. Wśród propozycji klasyka literatury polskiej, książki dla najmłodszych, lektury szkolne oraz utwory polskich i zagranicznych pisarzy (Antoine de Saint-Exupéry, Jules Verne, George Gordon Byron, Charles Dickens). W polona.pl można posłuchać dzieł m.in. Ignacego Krasickiego, Joanny Papuzińskiej, Janusza Korczaka, Bolesława Leśmiana, Gabrieli Zapolskiej, Elizy Orzeszkowej, Josepha Conrada, Brunona Schulza, Stefana Żeromskiego.

Audiobooki można pobrać z biblioteki cyfrowej polona.pl bez konieczności logowania. Wystarczy ze strony wybranego utworu kliknąć w ikonę „Pobierz”, widoczną w prawym górnym rogu, i wybrać audiobook w formacie MPEG.

Po zakończonej akcji podręcznikowej biblioteka szkolna serdecznie zaprasza wszystkich czytelników do korzystania z księgozbioru.

Na początku września nauczyciele bibliotekarze udostępnili wszystkim uczniom naszej szkoły podręczniki, materiały edukacyjne i ćwiczeniowe. Na bieżąco w razie potrzeby są zamawiane dodatkowe komplety podręczników i ćwiczeń. Przypominamy uczniom o obowiązku obłożenia podręczników i ich poszanowaniu! Jak obłożyć książki w samodzielnie wykonane okładki z papieru możecie zobaczyć na blogu biblioteki Tu się czyta

Godziny otwarcia biblioteki dostępne są w zakładce „biblioteka”. Zapraszamy!

Nauczyciele bibliotekarze

Wraz z wiosną i świecącym słońcem rozgrzewamy się i my i proponujemy Wam kolejny konkurs z okazji zbliżających się Dni Patrona naszej szkoły. Jest to konkurs pięknego czytania.

b

W związku ze zbliżającym się Dniem Patrona naszej szkoły biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najładniejszą kartkę z cytatem Bolesława Prusa.

„Któż jednak powie, że za tymi chmurami nie ma słońca?”