CZYTANIE KONTRA KORONAWIRUS!

Chwytajmy za książki! Skorzystajmy z czytania jako swoistego antidotum na obawy czy strach przed wirusem.

Podobno sześć minut czytania może obniżyć poziom stresu o 60 proc!

Witamy w bibliotece szkolnej!

Drodzy Uczniowie, pamiętajcie, że

Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Czytanie to najlepsza nauka”
(Aleksander Puszkin)

Zostań w domu – czytaj!!!

W tym dziwnym i trudnym czasie szkoła, a także biblioteka szkolna są zamknięte. Kto jednak powiedział, że nie można czytać lub wypożyczać książek... O nie, nie!  Jeżeli szukacie pomysłów jak ciekawie i twórczo spędzić czas z książką, to zaglądajcie na naszą stronę. Publikujemy dla Was linki do ciekawych wydarzeń online, pomysły i zabawy.

Jeśli natomiast chcecie przeczytać prawdziwą ksiązkę, a nie wiecie jaką, potrzebujecie wypożyczyć lekturę lub wymienić przeczytane książki - jest na to kilka sposobów - wiadomość mailowa do bibliotekarza, poprzez konto biblioteczne MOL lub dziennik elektroniczny. Pamiętaj, biblioteka działa i z pewnością ci pomożemy w tym trudnym czasie!

Zostań w domu! Czytaj książki!

...

Biblioteka Szkolna
PSP nr 3 w Jelczu-Laskowicach
ul. Prusa 2
psp3.biblioteka@wp.pl

pracownicy
Małgorzata Maciejko
Marta Dobruchowska

Wraz z wiosną i świecącym słońcem rozgrzewamy się i my i proponujemy Wam kolejny konkurs z okazji zbliżających się Dni Patrona naszej szkoły. Jest to konkurs pięknego czytania.

b

W związku ze zbliżającym się Dniem Patrona naszej szkoły biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najładniejszą kartkę z cytatem Bolesława Prusa.

„Któż jednak powie, że za tymi chmurami nie ma słońca?”

2021 04 20 125738

23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. I choć to zwykły dzień, w tym roku przypadający w piątek, to jest to święto wszystkich czytelników i ludzi związanych z książką i pisaniem. To święto książki wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. Jest to ważna data w historii literatury światowej: data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira. Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia ludzie obdarowują się czerwoną różą lub książką. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

W obecnych pandemicznych okolicznościach, gdy szkoła jest zamknięta, a uczniowie pozostają w swoich domach, moc książek powinna być wykorzystywana do wzmacniania więzi między nimi, redukcji stresu, stymulowania ich umysłów i kreatywności. Zachęcamy Wszystkich Czytelników naszej szkolnej biblioteki do celebrowania tego święta z dobrą książka w dłoni!

Wszystkiego dobrego Kochani! Przesyłamy Wam moc róż i życzeń! Czytajcie! Dzielcie się książką i dobrym słowem!

Zapraszamy do przeglądu nowego zestawienia tematycznego i wypożyczania książek o emocjach. Jest ich naprawdę sporo w bibliotece szkolnej, zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Przejdż do katalogu i zestawienia - Emocje

Katalog elektroniczny biblioteki szkolnej

indeks

Strona MBP w Jelczu-Laskowicach