palenie

W związku z akcją "Rzuć Palenie Razem z Nami" klasa VIb wraz z wychowawczynią panią Bożeną Zalewską przygotowała dla uczniów naszej szkoły apel antynikotynowy.

  mikołajki 

Szósty grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję.

                

KONKURS RECYTrecyt1

                                                     

W etapie szkolnym wzięła w tym roku udział rekordowa ilość wykonawców poezji recytowanej i śpiewanej. Aż 38 uczniów z klas IV – VI zaprezentowało się przed komisją konkursową w gościnnych progach biblioteki głównej, w budynku szkoły przy ul. Prusa 2. Okazuje się więc, że w naszej „Trójce” naprawdę „niektórzy lubią poezję”…
Brak ściśle określonego tematu tegorocznych zmagań wielbicieli poezji spowodował, że tematyka prezentowanych tekstów była bardzo różnorodna. Podobnie było z poziomem wykonania utworów – zarówno recytowanych, jak i śpiewanych.
Po 2 godzinach przesłuchań i krótkiej naradzie jury przyznało ostatecznie wyróżnienia i nagrody w obu kategoriach. Komisja konkursowa nie określiła ściśle kolejności laureatów, dla których dodatkową nagrodą stało się zakwalifikowanie do etapu gminnego.

W piątek, 2 grudnia, w budynku przy ulicy Hirszfelda, gościliśmy przedstawicielkę firmy Modra Sowa, która przeprowadziła w klasach 0-III warsztaty kreatywne.

 prawa

25 listopada uczniowie klasy IIIc zaprosili do swojej sali uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Trzecioklasiści  w związku z obchodzonym 20 listopada Dniem Praw Dizecka, chcieli podzielić się ze swoimi kolegami wiedzą na temat przysługujących im praw.

Początek strony