Dzieci z kl. 0b oraz 2b odwiedziły Skansen Wsi Opolskiej. Przeniosły się w dawne czasy i zobaczyły jak wyglądała kiedyś wieś oraz jakie sprzęty ich otaczały. Oglądały chaty, meble oraz gospodarstwa przydomowe. Widziały młyn, kościół, sklep czy karczmę. Jednak najbardziej podobała się wszystkim wizyta u kowala, który pokazał na czym polega jego praca. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również stara szkoła. Wszyscy mogli usiąść w ławkach, posłuchać opowieści o dawnej szkole. Wycieczka była udana, a dzieci wróciły do domu zadowolone i pełne nowych wrażeń.


 

Dnia 5 czerwca dzieci z klasy 0 b zaprosiły swoich najbliższych na uroczystość z okazji Dnia Mamy. Maluchy długo przygotowywały się do występu i z niecierpliwością czekały na ten dzień. Wszystko się udało. Pięknie zaśpiewały, zatańczyły i wyrecytowały wiersze dla mam. Na koniec wręczyły samodzielnie przygotowane upominki. Wszyscy byli wzruszeni i zadowoleni z udanego występu. 

 

image009

11 czerwca klasa 2b i 3 b odbyły wycieczkę autokarową do dwóch gospodarstw w dolinie Baryczy. W miejscowości Sanie uczniowie odwiedzili hodowlę wielbłądów i alpak. Karmili i głaskali zwierzęta, dowiadywali się wielu ciekawych rzeczy o nich. Malowali drewniane figurki wielbłądów, uczyli się je doić, próbowali cennego wielbłądziego mleka. W stodole odbył się seans filmowy o zwierzętach. Były też konkursy, dzieci kupiły pamiątki. W drugim gospodarstwie rybnym w Rudzie Żmigrodzkiej wycieczkowicze oglądali i karmili daniele, zobaczyli i dotykali hodowane tam karpie, jak również podglądali przez lornetki ptactwo wodne. Wycieczkę dzieci uznały za ciekawą i pouczającą. Przyznały, że chętnie by jeszcze odwiedziły te miejsca.

Wioletta Zalezińska

 

 

 

 

20240611 094000
We wtorek, 11 czerwca grupa uczniów biorących udział w projekcie grantowym "Przestrzenie Dobrostanu" uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez animatora Szkoły z Klasą - panią Martę Trawińską. Razem z uczniami pracowały panie - Małgorzata Maciejko i Diana Kutsenko. Trzy godziny zabaw integracyjnych, wspólnego planowania i projektowania minęły bardzo szybko. Pracowaliśmy bardzo intensywnie, nie było czasu na nudę, a niektórzy poczuli się nawet lekko zmęczeni. Podczas warsztatów powstały wstępne projekty szkolnej strefy ciszy i relaksu. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy rozwinąć nasze skrzydła - poczucia własnej wartości, kreatywności, współpracy, planowania, odpowiedzialności.

 

 

 

image009

We wtorek, 4 czerwca wychowawczynie klas 1b (p. Katarzyna Karmelita) oraz 3a (p. Emilia Kuźmińska) zabrały swoich uczniów do Twierdzy Srebrna Góra i pozwoliły im zasmakować żołnierskiego życia.

Pod czujnym okiem niezwykle srogich wojaków nasi uczniowie zdobyli szczególną wiedzę i umiejętności, w tym:

  • doświadczyli żołnierskiej musztry
  • zobaczyli broń czarnoprochową
  • strzelali z armaty
  • poznali zakamarki Twierdzy Srebrna Góra
  • przetestowali swoją sprawność
  • sprawdzili swoją wiedzę

Po szkoleniu każdy kadet otrzymał Patent Oficerski podpisany przez Komendanta Twierdzy Srebrna Góra.

Podczas wędrówki na twierdzę mieliśmy okazję zobaczyć piękne widoki i naturalne formacje skalne. Przewodnik opowiadał nam o geologii regionu oraz o tym, jak powstawały góry Sowie. Była to doskonała okazja, aby połączyć naukę z aktywnością na świeżym powietrzu.

Wycieczka do Twierdzy w Srebrnej Górze była niezapomnianym przeżyciem.

Wychowawczynie dziękują za pomoc w sprawowaniu opieki nad uczniami p. Zofii Gostyńskiej oraz p. Marcie Dobruchowskiej.

Początek strony