10 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Jelczu-Laskowicach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięli udział uczniowie  naszej szkoły. Byli to: Zuzanna Bąk kl. 5a, Patrycja Perner kl. 6a, Szymon Bajda i Filip Błasiak z kl. 6c, których do konkursu przygotowała pani Jadwiga Florkiewicz oraz Wojciech Filinowicz i Paulina Czesna z  kl. 6b, których przygotowała pani Katarzyna Pilawa. 

WIANEK WIANUSZEK na glowe maki rumianki folk bialo czerwony Polska
2 maja w całym kraju obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Główną rolą tego święta jest popularyzowanie wiedzy o symbolach narodowych i polskiej tożsamości. Biało-czerwona flaga, biały orzeł w koronie i hymn państwowy ” Mazurek Dąbrowskiego” – to symbole naszego kraju. W tym dniu staramy się o tym szczególnie pamiętać i zaznaczyć swoją przynależność do jednej wspólnoty, którą jest nasz kraj i naród .

 

image001

Dolnośląski Klaster Edukacyjny - Konkurs "20 lat w Unii Europejskiej"

Zapraszam do udziału w konkursie plastycznym pn. „20 lat w Unii Europejskiej”, organizowanym przez Dolnośląski Klaster Edukacyjny, którego liderem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VI
szkół podstawowych z partnerskich placówek DKE.

1 maja tego roku mija równo 20 lat od kiedy Polska jest członkiem Unii Europejskiej.

Konkurs polega na przygotowaniu przez uczniów pracy plastycznej w formacie A3, inspirowanej właśnie tym wydarzeniem, czyli 20-leciem wstąpienia Polski do UE.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną.

 

 

 

 

IMG 7255
W środę, 27 marca 2024 r. w naszej szkole tradycyjnie odbył się apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Program artystyczny oraz barwne dekoracje wprowadziły wszystkich w świąteczny klimat. Występ dzieci był pełen radości i kolorów. Nie zabrakło świątecznych koszyczków, kolorowych pisanek, wiosennych wianków, barwnych kwiatów, kurczaka i zająca z prezentami oraz śmingusa-dyngusa. Uczniowie z dumą zaprezentowali różne ciekawe zwyczaje i obrzędy w tym symbolikę świąt wielkanocnych w Polsce, Niemczech i na Ukrainie. Apel był również wspaniałą okazją do integracji społeczności szkolnej i przypomnienia o wartościach, jakie niesie ze sobą to piękne święto.

Pod koniec pan dyrektor Piotr Pilawa złożył wszystkim świąteczne życzenia.

 

 

 

 

Autyzm Drake1
Zaczął się kwiecień – miesiąc uważany za miesiąc świadomości autyzmu. Niestety wiele osób nie rozumie jak prawidłowo powinno się to świętować. Po pierwsze – świecenie się na niebiesko….. kojarzy się on z kontrowersyjną organizacją Autism Speaks, która przynosi osobom autystycznym więcej szkody niż pożytku. Organizacja ta postrzega autyzm jako chorobę, którą powinno się leczyć. Kiedyś też wierzyli w związek szczepień z autyzmem, ale na szczęście się z tego wycofali. Oprócz Autism Speaks kolor niebieski propaguje stereotyp, że autyzm dotyczy tylko mężczyzn.

Początek strony