IMG 4126

Na przełomie września i października wiele działo się w życiu szkolnym klasy IIa. Rozpoczęła  się jesień, która sprzyjała korzystaniu z darów, jakie daje nam przyroda.

 

 

 

IMG 4174W klasie IIa, w niewielkim odstępie czasu, swoje święto obchodzili chłopcy (Dzień Chłopca – 30.09) oraz dziewczynki (Dzień Dziewczyny – 11.10). Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy szkoły.  Święto to stwarza okazję do wyrażenia pozytywnych emocji, pozwala budować atmosferę życzliwości i czerpać radość ze wspólnej zabawy. Dzień upłynął pod znakiem  wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. 

IMG 4187

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania (29.09) to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Jest to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

 

 

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole był dniem pełnym wspaniałych atrakcji i wyjątkowych wydarzeń. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w organizacji oraz wsparli naszą inicjatywę. Oto krótka relacja z tego wyjątkowego dnia. 

Kiermasz Ciast Wielkim sukcesem zakończył się kiermasz ciast, który odbył się na terenie naszej szkoły...

image009

13 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Była to okazja do złożenia życzeń wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, podziękowanie za poświęcenie, troskę i trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia.
Część artystyczną przygotowała kl.2c z pomocą kolezanek z kl.5b, pod opieką p. A. Majdury.
Uczniowie deklamowali wiersze, śpiewali piosenki. W zabawny sposób zaprezentowali proces powstawania ucznia. Gwoździem programu była Oskarowa Gala Jabłkowa. Szczęśliwcami, którzy otrzymali piękne czerwone jabłka okazali się wszyscy pracownicy szkoły. Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze.
 
 
 
 
 
 
 

Początek strony