Zwracamy się z prośbą do chętnych Uczniów i Rodziców o pomoc w przygotowaniu ciast, babeczek na kiermasz dla Patryka Mika. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się do 24.05 do wychowawców.

W poniedziałek 27.05.2024 r. w szkole na ul. Prusa  odbędzie się kiermasz ciast i różności, z którego dochód zostanie w całości przeznaczony na rehabilitację, leki, środki pielęgnacyjne dla Patryka.

Serdecznie zapraszamy Rodziców oraz Uczniów na kiermasz w godzinach od 7:30 do 14:30. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie 😊

Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby.

Samorząd Uczniowski

wraz z opiekunami p. Karoliną Mykitą oraz p. Leszkiem Raczakiem 

W piątek , 17 maja br.  oławski Rynek zapełnił się żonkilami. Te kwiaty są symbolem nadziei i solidarności z osobami nieuleczalnie chorymi. I właśnie, w ramach akcji Pola Nadziei, Hospicjum Domowe Archidiecezji Wrocławskiej w Oławie zorganizowało Wiosenny Marsz Żonkilowy.  Nie mogło na nim zabraknąć również naszej młodzieży, ponieważ celem wydarzenia było propagowanie wolontariatu i idei hospicyjnej, zamanifestowanie solidarności z osobami chorymi i cierpiącymi oraz wyraz wdzięczności dla personelu hospicjum. Podczas marszu delegacja naszej szkoły dumnie niosła własnoręcznie wykonane papierowe żonkile, które będą rozdawane w czasie kwesty w nowym sezonie działalności Pól Nadziei.

IMG 7362
We wtorek 30 kwietnia 2024 roku w budynku przy ul. Prusa odbył się apel z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to cenna lekcja historii, ukazująca wydarzenia naszego kraju z przeszłości.

Część oficjalna rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Uczniowie pod kierunkiem pani Karoliny Mykity oraz pana Leszka Raczaka zaprezentowali widowni słowno-muzyczny program artystyczny, który miał za zadanie przybliżyć wszystkim to doniosłe wydarzenie historyczne, a także uświadomić, jak ważną rolę pełni dokument, jakim jest konstytucja.

 

image003

Z radością informuję o wynikach tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu  z Języka Angielskiego, który odbył się w kwietniu 2024r., pn. „FORGET-ME- NOT- edycja wiosenna.

W konkursie wzięło udział ponad 6 tysięcy uczniów z ponad 400 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski rywalizujących w różnych kategoriach wiekowych.

Na ponad 65% sprawdzonych prac jest kilku Laureatów, kilku z wynikiem 99% i kilkudziesięciu z wynikiem 98% (nadal trwa sprawdzanie prac konkursowych).

Ponad 300 uczniów przekroczyło wynik 90% w tym nasza uczennica klasy 7B Adrianna Kaszewska, która uzyskała 91% otrzymując tym samym dyplom z wyróżnieniem w kategorii klas 7-8 J Serdeczne gratulacje Ada J

 

 

 

Zapraszam do udziału w kolejnym konkursie organizowanym przez Dolnośląski Klaster Edukacyjny, tym razem skierowany do najmłodszej grupy wiekowej :)

przedszkolaki i uczniowie klas 1 :)

Szczegóły konkursu poniżej.

Zachęcam, naprawdę warto :) Do dzieła! 

Pozdrawiam,

Ewelina Rembisz-Drwięga

 

Początek strony