Uczniowie klasy 5b miali okazję uczestniczyć w zielonej szkole. Celem 5-dniowego wyjazdu było zapewnienie uczniom atrakcyjnej i edukacyjnej formy spędzenia czasu, która połączy naukę z zabawą oraz umożliwi integrację grupy. Program wycieczki skupiał się na trzech głównych zagadnieniach: "Matematyka na wesoło", "Szkoła przygody" oraz "Górska przygoda".

2435816303097995375
Miło nam ogłosić, że otrzymaliśmy grant na realizację projektu "Przestrzenie Dobrostanu"  programu Razem w Klasie na zmianę przestrzeni szkolnej.. Więcej o projekcie na stronie Szkoły z Klasą. 

 

 

img 20240412 123551166
W piątek 12 kwietnia 2024 roku reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w Poranku Żonkilowym, który miał miejsce w Oławskim Ośrodku Kultury. Jest to uroczyste zakończenie konkursu plastycznego organizowanego corocznie przez Hospicjum domowe Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Uczniowie z Jelcza-Laskowic, Oławy i okolic zaprezentowali swoje talenty poprzez sztukę, dzieląc się nią jako formą pomocy i wsparcia osobom ciężko chorym. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było „Sercem z Hospicjum”. Swoją pracą plastyczną uczniowie mogli wyrazić emocje, współczucie i pokazać, że nawet w chorobie, troskach i smutku chorzy mogą liczyć na wsparcie naszej młodzieży.

pozar15 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Oławie odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej. Nasze miasto i gminę reprezentowali laureaci Turnieju Gminnego, uczniowie z naszej szkoły: Antonina Przybylska, Daria Malarz- grupa młodsza i Wojtek Filinowicz- grupa starsza.Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa zdobywając czołowe miejsca. Najlepszą okazała się Antonina Przybylska, która będzie reprezentować powiat oławski na Turnieju Wojewódzkim. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

 

 

 

 

 

15 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 1058. rocznicy chrztu Polski. Podczas tego wydarzenia uczniowie mogli dowiedzieć się lub przypomnieć sobie o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju, które zapoczątkowało chrystianizację państwa polskiego.

Apel był ciekawą formą prezentacji wydarzeń z lat panowania pierwszego historycznego władcy Polski z dynastii Piastów, podczas którego uczniowie przenieśli się do czasów średniowiecza, obejrzeli ślub Mieszka i Dobrawy oraz samą ceremonię chrztu. 

Początek strony