Bardzo dziękujemy za włączenie się w akcję charytatywną zorganizowaną

dla Patryka Mika, która odbyła się w naszej szkole w dniu 27.05.2024 r.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz wszystkich pracowników

szkoły, udało się zebrać 922,56 zł. Pieniądze przekazaliśmy na konto Fundacji Siepomaga:

https://www.siepomaga.pl/patryk-mik

Tutaj również można wesprzeć Patryka, klikając w link i wpłacając pieniądze. 

 

 

W dniu 29 maja 2024 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckiej dla uczniów klas VII. Uczniowie mieli okazję zapoznania się z twórczością znanego niemieckiego poety Augusta Heinricha Hoffmanna von Fallersleben oraz zaprezentowania swoich umiejętności językowych podczas recytacji wierszy tego wielkiego twórcy poezji niemieckiej. 

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - powtarzamy za Januszem Korczakiem, życząc wszystkim Dzieciom - dużym i małym - niegasnącej radości, ciekawości świata, uśmiechu na buzi i mnóstwa słodyczy. Do życzeń dołączamy nasz mały prezencik. Tak się bawiliśmy podczas szkolnego Dnia Dziecka w bibliotece w budynku przy ul. Prusa. Bo wspólne czytanie może być także super zabawą. Lokomotywa - wiersz Juliana Tuwima dla wszystkich! Lokomotywa rozpoczyna XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom!

Lokomotywa autorstwa Małgorzata Maciejko

image011

W poniedziałek, 3 czerwca, wychowawczynie klas 2c (p. Agnieszka Majdura) i 3a (p. Emilia Kuźmińska, p. Jolanta Świrsz) zorganizowały dla swoich uczniów plenerowy Dzień Dziecka, pełen radości, zabawy i wspólnej biesiady przy grillu.

Dzieci wraz z nauczycielkami udały się pieszo na Strzelnicę Strzeleckiego Bractwa Kurkowego Grodu Jelcz-Laskowice. Wszyscy dzielenie maszerowali, pełni radości i pozytywnej energii, choć droga w jedną stronę zajęła aż 50 minut.

Główną atrakcją kulinarną był oczywiście grill. Na ruszcie skwierczały soczyste kiełbaski, a zapach unoszący się w powietrzu przyciągał wszystkich do wspólnego stołu. Dodatkowo pojawiły się dla wszystkich słodkości ufundowane przez pana dyrektora.

 

 

 

image003

”ALL ABOUT THE UK- LIFE, LANGUAGE AND CULTURE”

Sukces naszych uczniów!

24 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się VIII miejsko-gminny konkurs Języka Angielskiego i wiedzy o krajach anglojęzycznych pn. ”All about the UK- life, language and culture”.

Konkurs miał na celu nie tylko sprawdzenie znajomości języka angielskiego, ale również pogłębienie wiedzy uczestników na temat kultury, historii i geografii krajów anglojęzycznych.

Konkurs przeprowadzony był w formie 9 rund, z których każda poświęcona była innemu zagadnieniu np. rozwiązanie zadania gramatycznego, rozpoznanie charakterystycznych obiektów na zdjęciach, podpisanie pewnych miejsc na mapie, uzupełnienie tekstu z lukami.

 

Początek strony