dzien edukacji narodowejDnia 14 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Młodzi artyści pieśnią, słowem i tańcem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud ich pracy.

Po części artystycznej miały miejsce kalambury - uczniowie starali się rozpoznać na zdjęciach z dzieciństwa swoich nauczycieli. To była bardzo zabawna część programu.

Na zakończenie apelu głos zabrał pan dyrektor Piotr Pilawa, który mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Przypomniał także, że Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników szkoły.

pasowanie na ucznia7 października 2016 to bardzo ważna data dla pierwszaków z naszej szkoły. Tego dnia odbyło się pasowanie na ucznia. Dzieci z klasy Ia i Ib przygotowane przez swoje wychowawczynie Ewelinę Prokulewicz i Renatę Bąk prezentowały swoje umiejętności. Popisywały się wiedzą o ojczyźnie, znajomością przepisów ruchu drogowego, zasad zachowania się w szkole, umiejętnościami muzycznymi i sportowymi. Musiały także pokazać, że potrafią znosić porażki i niepowodzenia oraz przełknąć je jak... sok z cytryny. Pokaz oceniała komisja pod przewodnictwem dyrektora szkoły, w skład której weszli wszyscy zaproszeni goście. Po zakończonych występach dyrektor ogłosił, iż pierwszaków można pasować na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Wtedy nastąpił długo wyczekiwany moment pasowania. Dzieci otrzymały dyplomy, gratulacje od burmistrza i wiceburmistrza miasta. Na koniec rodzice wręczyli maluchom rożki ze słodkościami.Gdy emocje nieco opadły pierwszaki udały się do klas na poczęstunek.

Renata Bąk

wspieramy zwierzakiSamorząd uczniowski w budynku przy ulicy Hirszfelda ogłasza zbiórkę darów dla schroniska dla zwierząt w Oławie. Zachęcamy do przyłączenia się do naszej akcji. Potrzebna jest żywność ( sucha karma, karma w puszkach, makarony, kasze, ryż itp), koce, kołdry, poduszki, smycze, obroże itp.

Dary zbieramy do 25 października. W szatni jest przygotowany karton, w którym można składać przyniesione rzeczy.

Za wszelką pomoc bardzo dziękujemy!

zbiorka zniczySamorząd uczniowski w budynku przy ulicy Hirszfelda ogłasza zbiórkę zniczy, które będą przewiezione na cmentarze kresowe. Znicze można składać do specjalnie przygotowanego kartonu w szatni do 25 października. Zachęcamy do udziału w akcji. Prosimy przynosić znicze w kolorze białym i czerwonym!

Dnia 6 października 2016 roku klasy II b z Panią Agnieszką Majdurą, II c z Panią Elżbietą Dziubką, II d z Panią Elżbietą Żygadło oraz klasa IVa z Panem Pawłem Majdurą były na wycieczce we Wrocławiu w Humanitarium.

Początek strony