IMG 4187

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania (29.09) to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Jest to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

 

 

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole był dniem pełnym wspaniałych atrakcji i wyjątkowych wydarzeń. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w organizacji oraz wsparli naszą inicjatywę. Oto krótka relacja z tego wyjątkowego dnia. 

Kiermasz Ciast Wielkim sukcesem zakończył się kiermasz ciast, który odbył się na terenie naszej szkoły...

image009

13 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Była to okazja do złożenia życzeń wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, podziękowanie za poświęcenie, troskę i trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia.
Część artystyczną przygotowała kl.2c z pomocą kolezanek z kl.5b, pod opieką p. A. Majdury.
Uczniowie deklamowali wiersze, śpiewali piosenki. W zabawny sposób zaprezentowali proces powstawania ucznia. Gwoździem programu była Oskarowa Gala Jabłkowa. Szczęśliwcami, którzy otrzymali piękne czerwone jabłka okazali się wszyscy pracownicy szkoły. Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze.
 
 
 
 
 
 
 

DEN_2023.jpg

13 października w budynku przy ul. Hirszfelda odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy 6b, wraz z opiekunem panią Weroniką Dyr, przygotowali bardzo wesoły apel, pełen uśmiechu i pozytywnej energii. Zgromadzona na sali gimnastycznej publiczność wzięła udział w „Kursokonferencji Edukacyjnej”, aby poznać krążące w społeczeństwie opinie na temat nauczycieli. Oczywiście wszystko odbyło się z przymrużeniem oka. 

Projekt_bez_nazwy_12.jpgW miniony wtorek, tj. 10 października, nasza szkoła przemieniła się w królestwo planszówek! Uczniowie wcielili się w role strategów, doskonaląc umiejętności logicznego myślenia i współpracy. Wspaniała integracja społeczna i radość towarzyszyła każdej rozgrywce! Dzień ten był pełen śmiechu, wyzwań i niesamowitych doświadczeń. W trakcie wydarzenia uczniowie mieli możliwość dzielenia się swoimi ulubionymi grami i wspólnego uczenia się od siebie nawzajem. RELACJA FOTOGRAFICZNA

Początek strony