bezpieczni w aucie8 listopada 2016 roku odwiedziła naszą szkołę przedstawicielka fabryki Autolive, produkującej poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa do pojazdów samochodowych. Celem spotkania było bezpieczeństwo w samochodzie. Pani przedstawiła technologię produkcji poduszek powietrznych, ich rodzaje i zwróciła szczególną uwagę na zasadę ich działania pod kątem bezpieczeństwa użytkowników.

Dzieci pracowały w grupach konstruując auta swoich marzeń z klocków oraz poduszek powietrznych. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Każdy z uczestników po zakończeniu pogadanki otrzymał pamiątkowy odblask i cukierki.

Ewelina Prokulewicz

uczymy ratowacPod koniec października 2016 roku uczniowie klasy Ia wzięli udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzonych przez profesjonalnych ratowników medycznych z Powiatowej Grupy Wsparcia Ratowniczego z Oławy.

Na początku dzieci uważnie wysłuchały jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować. Przy okazji uczniowie przeszli krótki kurs profesjonalnego wzywania pomocy oraz rzetelnego przekazywania informacji dotyczących nieszczęśliwego zdarzenia. Następnie, pod czujnym okiem specjalistów, każdy z uczestników mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego.

Dzieci z prawdziwym zaangażowaniem przystępowały do zajęć motywowane faktem, iż wiedza o tym, jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie…

Ewelina Prokulewicz

sniadanie daje mocWe wtorek 8 listopada klasy Ib, IIc, IId, IIIb oraz IIIc zorganozowały w swoich salach wspólne śniadanie. Dzieci przyniosły "śniadaniowe" produkty, którymi dzieliły się z kolegami. Dzięki temu każdy samodzielnie przygotował dla siebie takie śniadanie, na jakie miał ochotę.

Dzieci miały frajdę nie tylko dlatego, że mogły dzielić się między sobą przyjemnościami, ale także miały okazję spróbować nowych smaków, dowiedzieć się, co lubią jeść na śniadanie koledzy.

Była to również okazja na rozmowę o tym, dlaczego śniadanie jest takie ważne oraz by przypomnieć poznane już 12 zasad zdrowego odżywiania.

narodowe swieto niepodleglosciDnia 10 listopada 2016 roku odbyły się uroczyste apele z okazji Święta Niepodległości.

W budynku przy ulicy Prusa uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy VI a, pod przewodnictwem pana Leszka Raczaka. Udział w niej wzięły również klasy: I a, II a oraz III a.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wyprowadzeniu sztandaru przez poczet sztandarowy rozpoczęła się część artystyczna, która wprowadzała w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. W części końcowej pan dyrektor Piotr Pilawa wygłosił krótkie przemówienie.

W budynku przy ulicy Hirszfelda uroczystość przygotowała klasa IIc pod kierownictwem pani Elżbiety Dziubki. Młodzi artyści wierszem i piosenką uczcili jakże ważne święto dla naszego narodu, dając jednocześnie lekcję historii dla zgromadzonych uczniów pozostałych klas.

narodowe forum muzykiRazem z moją klasą IIIc oraz wychowawczynią panią Emilką i panią Martą byłam w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, czyli w filharmonii. Byliśmy na koncercie pod tytułem "Upiór w orkiestrze". Jednocześnie słuchaliśmy muzyki granej przez orkiestrę symfoniczną i oglądaliśmy przedstawienie teatralne. Widzieliśmy tajemniczego bohatera - upiora, który ukrywał się w gmachu filharmonii. Orkiestra wprowadziła się do tego budynku, na próbach wszystko się udawało. Jednak, gdy próbowali grać koncert, to upiór im w tym przeszkadzał. Poproszono o pomoc detektywa, który rozwikłał zagadkę upiora. Okazało się, że był to szef orkiestry. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Podczas koncertu wysłuchaliśmy pięknej muzyki Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Ludwika Beetovena i Piotra Czajkowskiego. Na scenie występowali Marcin Sompoliński jako dyrygent, Bogdan Makal jako dyrektor orkiestry, Tomasz Raczkiewicz jako narrator spektaklu i Andrzej Ogórkiewicz jako detektyw. W roli syna upiora wystąpił Jakub Szypulski - gimnazjalista.

Uważam, że przedstawienie było bardzo ciekawe i śmieszne, a muzyka przepiękna. Polecam wszystkim.

Małgosia Stachnia z klasy IIIc

Początek strony