Informujemy, że rozpoczęliśmy realizację zadań ogólnopolskiego programu "Chronimy Dzieci", którego celem jest wdrażanie w placówkach oświatowych standardów ochrony dzieci przed krzywdzeniem. Głównym inicjatorem akcji jest fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. W ramach podejmowanych działań dokonaliśmy już wstępnej diagnozy, jak w naszej szkole realizowana ochrona dzieci przed krzywdzeniem. Zaplanowaliśmy działania, które realizować będziemy dla dzieci we współpracy z rodzicami.

Zachęcamy do zapoznania się z opisem programu na stronie: www.chronimydzieci.pl

W czwartek (24.11.2016) w naszej szkole miała miejsce zabawa andrzejkowa dla klas III-VI. Był to niezwykły wieczór pełen wróżb, zabaw i ciekawych konkurencji. Nie zabrakło również wesołej muzyki i tańca. Wszyscy bawili się wyśmienicie!

dzien pluszowego misiaW piątek (25.11.2016) w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Pluszowego Misia. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali inscenizację zachęcającą do czytania książek pt. "W Książkowej Krainie". Klasy młodsze zaprezentowały swoje "misiowe" występy. Nie zabrakło także konkursów. Pierwszy konkurs dotyczący wiedzy na temat misiów jako bohaterów opowieści przygotowała klasa trzecia. Dla klas starszych Samorząd zorganizował konkurs wyjadania miodku. To była bardzo wesoła uroczystość!

 

 

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka obchodzonego 20 listopada członkowie Samorządu zorganizowali akcję informacyjną, podczas której przedstawili najważniejsze prawa najmłodszych. Akcja miała na celu zainicjowanie klasowych rozmów o ważnych sprawach.

bezpieczni w aucie8 listopada 2016 roku odwiedziła naszą szkołę przedstawicielka fabryki Autolive, produkującej poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa do pojazdów samochodowych. Celem spotkania było bezpieczeństwo w samochodzie. Pani przedstawiła technologię produkcji poduszek powietrznych, ich rodzaje i zwróciła szczególną uwagę na zasadę ich działania pod kątem bezpieczeństwa użytkowników.

Dzieci pracowały w grupach konstruując auta swoich marzeń z klocków oraz poduszek powietrznych. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Każdy z uczestników po zakończeniu pogadanki otrzymał pamiątkowy odblask i cukierki.

Ewelina Prokulewicz

Początek strony