probny alarm pozarowyW trosce o bezpieczeństwo całej naszej szkolnej społeczności został dzisiaj przeprowadzony, niezapowiedziany, próbny alarm przeciwpożarowy.

Po usłyszeniu sygnału uczniowie i nauczyciele opuścili sale szkolne zgodnie z planem ewakuacyjnym szkoły.

Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem przez dzieci i pracowników szkoły, w tym zasad postępowania na wypadek pożaru, poruszania się w budynku zgodnie z drogami ewakuacyjnymi i przejścia na miejsce zbiórki.

Akcja przebiegła bardzo sprawnie, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni, mamy jednak nadzieję, że umiejętność szybkiego opuszczenia zagrożonego budynku nigdy nam się nie przyda.

swiatowy dzien tabliczki mnozeniaPo raz kolejny nasza szkoła uczestniczy w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w tym roku 30 września. Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

miedzynaradowy dzien kropkiAmerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. W 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto obecnie jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia.

szprzatanie swiataW piątek 16 września 2016 roku uczniowie uczestniczyli w corocznej akcji "Sprzątanie Świata", 23. edycja akcji przebiegła pod hasłem: „Podaj dalej... drugie życie odpadów". Głównym przesłaniem akcji było: promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu oraz uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

W akcji „Sprzątanie Świata" uczestniczyli wszyscy uczniowie kl. I – VI oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z nauczycielami. Uczniowie otrzymali odpowiednie środki (worki i rękawice) i pod opieką wychowawców wyruszyli na wyznaczone wcześniej tereny. Po skończonej pracy dzieci udały się na zasłużony odpoczynek oraz poczęstunek.

Warto dać drugie życie przedmiotom, nie wyrzucać ich pochopnie do kosza. Należy zrobić wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko.

Wakacje dobiegły końca! Po dwumiesięcznej przerwie na odpoczynek nadszedł 1 września, czas, by rozpocząć nowy rok szkolny. Uczniowie, rodzice i nauczyciele tłumnie zgromadzili się na placu szkolnym. Pan Dyrektor Piotr Pilawa powitał serdecznie wszystkich, życząc sukcesów w nowym roku szkolnym. Głos zabrał także burmistrz naszego miasta pan Bogdan Szczęśniak.

Po symbolicznym "pierwszym dzwonku" uczniowie udali się do klas, by z wychowawcami planować swoje działania na nowy rok szkolny.

Życzymy wszystkim, by był on pełen wrażeń, miłych niespodzianek i sukcesów.

Początek strony