W tym dniu uczniowie mieli okazję przebrać się za swoje ulubione postaci z bajek. Już od rana można było zobaczyć różnorodność kolorowych i kreatywnie wykonanych przebrań, które wprawiały wszystkich w dobry nastrój.

Dnia 7 listopada uczniowie klas szóstych mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w innowacyjnych lekcjach języka angielskiego zorganizowanych w formie edukacyjnego "Escape Roomu". Tematem przewodnim naszych zajęć były postacie z ulubionych i popularnych bajek, np. Little Red Riding Hood, Puss in Boots, czy Winnie the Pooh.

Podczas zajęć uczniowie zostali podzieleni na drużyny i mieli za zadanie wspólnie rozwiązać szereg zagadek i łamigłówek związanych z bohaterami bajek. W trakcie rozgrywki uczniowie musieli posługiwać się językiem angielskim, aby zrozumieć instrukcje i komunikować się z innymi członkami zespołu. 

Drodzy uczniowie, nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Zostań Mistrzem Słówek!” dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej pod patronatem Pani Moniki Cichowlas, niezależnego partnera wydawnictwa Usborne, które słynie przede wszystkim z książek edukacyjnych dla dzieci w języku angielskim. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM KONKURSU. Aby móc wziąć w nim udział, należy dostarczyć pisemną zgodę rodzica/prawnego opiekuna najpóźniej do środy 15 listopada. Wzory zgód do pobrania w sekretariatach w obu budynkach lub u szkolnego koordynatora konkursu - pani Weroniki Dyr.

 

 

W ubiegłym tygodniu mieliśmy okazję przeżyć przygodę w Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. Klasa 5b uczestniczyła w wycieczce, która dostarczyła nie tylko wiedzy, ale także zabawy i emocji. Najpierw udaliśmy się do przepięknego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Od samego początku byliśmy oczarowani niepowtarzalnym klimatem tego miejsca. Przepiękne korytarze i tajemnicze sale wydawały się być idealnym miejscem dla wszystkich miłośników nauki i odkrywania nowych rzeczy.

Cieszymy się, że możemy ogłosić nasz najnowszy konkurs z języka angielskiego - "Idiom Ink Imaginarium"! To wyjątkowa okazja, aby połączyć kreatywność z nauką języka angielskiego, poprzez zobrazowanie popularnych idiomów, ale... w sposób dosłowny! Czy rozpoznajesz idiom z miniaturki? Tak! To zwrot "it's raining cats and dogs", co dosłownie oznacza, że "pada kotami i psami", a w przenośni że "leje jak z cebra". 

Początek strony