16541979982032.06 uczniowie "Trójki" spotkali się z niezwykłym gościem: Marcin Prus to wybitny polski siatkarz, mistrz świata juniorów z 1997 r., wielokrotny reprezentant Polski. Obecnie spotyka się z młodzieżą jako ambasador Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, pedagog i psycholog sportu. Jego szczere zaangażowanie, łatwość nawiązywania kontaktu z młodzieżą i przekazywania jej pozytywnych, życiowych motywacji stanowiły wielką wartość i wspaniale wpisały się w realizację naszego programu wychowawczo - profilaktycznego. Mamy nadzieję, że zaowocują także większą aktywnością sportową uczniów w szkole i lokalnym środowisku. Współorganizatorem imprezy i sponsorem sportowych fantów był klub siatkarski Volley z Jelcza - Laskowic, reprezentowany przez prezesa Piotra Piechotę.

Decyzją Burmistrza w bieżącym roku szkolnym nie będzie przeprowadzana rekrutacja uzupełniająca do zerówek i klas pierwszych. Rodzice chcący jeszcze zapisać dziecko do zerówki lub klasy pierwszej do PSP nr 3 na rok szkolny 2022/23 mogą zgłosić się do dyrektora szkoły, który może przyjąć dziecko w miarę posiadania wolnych miejsc w utworzonych oddziałach.

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

LINK: link do filmu

Początek strony