image008W piątek 24 listopada uczniowie z klas 0b, 0c,1 b oraz 3a obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyszły do szkoły w towarzystwie swoich ulubionych pluszowych misiów. Dzień ten był dla dzieci pełen pozytywnych emocji. Wzięliśmy udział w obchodach tego święta, ponieważ doceniamy rolę misia w życiu większości z nas. Miś pewnie nie raz był kompanem do zabaw, a pewnie nawet przyjacielem, który pomógł przezwyciężyć trudności. Nie zapominajmy więc o jego ważnej roli w naszym życiu.

Z tej okazji został także zorganizowany konkurs plastyczny "Mój miś". Wpłynęło mnóstwo pięknych i ciekawych prac wykonanych przez dzieci z klas 0- 3. Jurorzy wyłonili zwycięzców oraz przyznali wyróżnienia. Konkurs zorganizowały nauczycielki grup 0, p. Renata Bąk, p. Katarzyna Roskosz-Więcek oraz p. Emilia Krakowska.


                                               

 

 

 

image001

Zachęcam uczniów do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Dolnośląski Klaster Edukacyjny, którego liderem jest LSSE S.A. pt. „ Mój wymarzony zawód to…".

Konkurs ma na celu uwrażliwienie młodzieży na potrzebę planowania przyszłości zawodowej. Praca konkursowa obejmuje przygotowanie pracy plastycznej inspirowanej wyobrażeniem zawodu. Prace należy przygotować w formacie A3 lub A4 w dowolnie wybranej technice rysunkowej, graficznej, malarskiej.

Termin nadsyłania prac upływa 6 grudnia 2023 roku. Do wygrania nagrody o łącznej wartości 2 000 zł.

Zachęcam do udziału :)

Ewelina Rembisz Drwięga

Linki do regulaminu konkursu: https://www.facebook.com/klastryLSSE/posts/pfbid0RQcnbLhLd7xsnnXL83dt6PxhviKgZCxUJ27KX2wBmbbwwCV2ypX4khW3VB7Pu3EVl

                                            https://lsse.eu/oglaszamy-konkurs-plastyczny-moj.../

1a
Informujemy wszystkich, że w dniach 14 listopada 2023r. oraz 17 listopada 2023r. odbywały się Gminne Zawody w Koszykówce dziewcząt oraz chłopców. Zawody były organizowane w ramach Igrzysk Młodzieży.

Zarówno drużynie chłopców jak i dziewcząt przypadły zaszczytne drugie miejsca.

Opiekunami drużyn byli nauczyciele wychowania fizycznego: pani Agnieszka Bajsarowicz i pan Paweł Majdura.

2
Informujemy, że drużyny Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Prusa w Jelczu-Laskowicach zajęły dwa pierwsze miejsca i trzecie miejsce w Gminnym Turnieju Trójek i Czwórek Siatkarskich

Gminny Turniej Trójek i Czórek Siatkarskich odbywał się 9 listopada 2023 roku.

Trenerami drużyn byli nauczyciele pani Agnieszka Bajsarowicz i pan Mirosław Górski.

Więcej szczegółów na stronie Link

 

 

405257584 1325843901629578 990974896941178174 n
Wracam do Dnia Życzliwości, który był w środę 21 listopada.
Przez cały dzień towarzyszyła nam szczególna postać i szczególna opowieść...
To historia Maby. Nie-takiej-samej, samotnej, smutnej, odrzuconej przez innych istoty.
Maba, w szarym, pozbawionym radości płaszczu, odwiedzała  klasy, a one otulały ją DOBRYMI SŁOWAMI. Przytulały. Dbały, by już nigdy więcej nie musiała tulić się do Strachu i Samotności. Utkał nam się z tych dobrych słów płaszcz, który chroni przed odrzuceniem, nieakceptacją, lękiem. Jest piękny, kolorowy, pełen słów mądrych, ciepłych, dojrzałych, ściskających wzruszeniem za gardło.
Te słowa zostają z nami, by mieć je zawsze pod ręką – dla tych, którzy potrzebują.
Wszyscy potrzebujemy życzliwości i dobra!

Dobrego listopadowego dnia Wszystkim! Niech nie będzie szary, smutny, zimny i ponury! Niech będzie dobry i piękny!

Początek strony