8.03 br. rozpocznie się rekrutacja do zerówek i klas pierwszych na nowy rok szkolny. Prowadzona będzie w sposób elektroniczny poprzez udostępnioną platformę. Dodatkowe informacje w rozwinięciu. 

IMG 20240306 WA0000
Konkurs zDolny Ślązak to wydarzenie, które przyciąga uczniów o szerokich zainteresowaniach i ogromnej ciekawości poznawczej.
Do takich uczniów należą Karolina Szczęch i Jakub Kowalik z klasy 7a, którzy wzięli w tym roku udział w finale Dolnośląskiego Konkursu Historycznego oraz Karolina dodatkowo w finale Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego.
Z przyjemnością informujemy, że Karolina Szczęch zdobyła po raz drugi tytuł Laureatki Dolnośląskiego Konkursu Historycznego zDolny Ślązak oraz w tym roku tytuł Finalistki Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego zDolny Ślązak, Kuba Kowalik po raz drugi zdobył tytuł Finalisty Dolnośląskiego Konkursu Historycznego zDolny Ślązak.

 

 

PlakatDnia 19 marca 2024 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach odbył się II Gminny Konkurs Chemiczno-Fizyczny pod hasłem "Bliżej Nauki".

 

 

Drogi uczniu! Jeśli lubisz pisać obszerne teksty w języku obcym, np. artykuły, opowiadania, rozprawki, TEN KONKURS JEST WŁAŚNIE DLA CIEBIE! Wszystkich zainteresowanych zapraszam do udziału w powiatowym pisemnym konkursie języka angielskiego "Zabieram głos", który polega na napisaniu pracy (do 350 słów) na temat wskazany przez organizatora w dniu konkursu. Zachęcam Was do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz do zapisów u pani Weroniki Dyr. Zapisy potrwają do wtorku 26.03. Uczniowie piszą prace w szkole macierzystej dn. 9.04.

kiermasz W środę, 27.03.2024 r., w godz. 8.00-14.00, w budynku przy ul. Prusa oraz ul. Hirszfelda odbędzie się kiermasz ciast i ozdób wielkanocnych, z którego dochód całkowicie zostanie przeznaczony na leczenie Dawida Bednarza, bliskiego naszego ucznia.

Dawid cierpi na ostrą białaczkę szpikową. Choroba została zdiagnozowana późno, dlatego w momencie jej wykrycia były już nacieki w jamie brzusznej. 

Obecność białaczki w brzuchu zakłóca pracę innych narządów. Leczenie obejmuje chemioterapię, która jeśli nie zadziała, zakończy się przeszczepem szpiku. Potrzebna jest specjalna dieta i lekarstwa. 

Walka o zdrowie pochłania ogromne środki, dlatego potrzebna jest pomoc.

Wesprzyj walkę Dawida!

 

Początek strony