Trochę teorii

Sytuacje, które mogą powodować stres, charakteryzują się tym, że uniemożliwiają zaspokojenie ważnych potrzeb biologicznych czy uczuciowych. Wyróżniamy stres biologiczny i stres psychologiczny. Stres biologiczny to stan, którego doświadczamy w stanach zagrożenia życia lub zdrowia. Stres psychologiczny pojawia się przed wymaganiami, bądź w skutek utraty kontroli, które postrzegamy, jako przekraczające nasze możliwości. Hormony wydzielane przez organizm w czasie stresu to adrenalina i kortyzol. Dodają energii i mobilizują do działania, jednak ich przedłużone działanie wpływa niekorzystnie i może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem.

30.04 obchodzony jest Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci. Więcej informacji - TUTAJ.

Prośba dziecka NIE BIJ MNIE (wiersz)

Propozycje linków do stron:

 

 

W obecnej sytuacji konsultacje specjalistów odbywają się drogą mailową - poprzez wysłanie informacji  przez dziennik Uonet+ lub na pocztę służbową:

  • pedagog Katarzyna Zalewska - Kozicka (wszystkie oddziały na Prusa i klasy 5-6 z Hirszfelda): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • pedagog Renata Dębicka (oddziały 0-4 na Hirszfelda): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • psycholog Sandra Dobrowolska: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • logopeda Agata Brożek: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • logopeda Marta Dobruchowska: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W przypadku konieczności rozmowy telefonicznej prosimy o przesłanie tej informacji mailem lub zadzwonienie do głównego sekretariatu szkoły: 71 318 81 23, by specjalista oddzwonił do Państwa.

Początek strony