CZYTANIE KONTRA KORONAWIRUS!

Chwytajmy za książki! Skorzystajmy z czytania jako swoistego antidotum na obawy czy strach przed wirusem.

Podobno sześć minut czytania może obniżyć poziom stresu o 60 proc!

Witamy w bibliotece szkolnej!

images 

Drodzy Uczniowie, pamiętajcie, że

Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Czytanie to najlepsza nauka”
(Aleksander Puszkin)

Zostań w domu – czytaj!!!

 

W tym dziwnym i trudnym czasie szkoła, a także biblioteka szkolna są zamknięte. Kto jednak powiedział, że nie można czytać lub wypożyczać książek... O nie, nie!  Jeżeli szukacie pomysłów jak ciekawie i twórczo spędzić czas z książką, to zaglądajcie na naszą stronę. Publikujemy dla Was linki do ciekawych wydarzeń online, pomysły i zabawy.

Jeśli natomiast chcecie przeczytać prawdziwą ksiązkę, a nie wiecie jaką, potrzebujecie wypożyczyć lekturę lub wymienić przeczytane książki - jest na to kilka sposobów - wiadomość mailowa do bibliotekarza, poprzez konto biblioteczne MOL lub dziennik elektroniczny. Pamiętaj, biblioteka działa i z pewnością ci pomożemy w tym trudnym czasie!

Zostań w domu! Czytaj książki!

IMG 20171201 142030 1

Zbliżają się ferie zimowe. Nie zapomnijcie zajrzeć do biblioteki i wypożyczyć sobie książek. Zimowy odpoczynek to nie tylko czas na narty, sanki i łyżwy, to idealny czas na czytanie! To jest świetny moment na zaległą lekturę, na relaks, na sięgnięcie po książki, na które do tej pory nie było czasu.

W bibliotece szkolnej znajdziecie naprawdę sporo nowych, ciekawych książek, które właśnie na Was czekają. Zapraszamy!

 

 

 

 

25550619 1001074320040236 3078407036858679412 n

Kochani! Biblioteka szkolna życzy Wszystkim Czytelnikom pięknego, rozczytanego NOWEGO ROKU 2018!

Wróćmy jednak jeszcze do grudnia, na początek ranking aktywności czytelniczej w grudniu, czyli kilka danych statystycznych.

Wypożyczono w sumie 433 książki, w tym uczniom 418 książek. Klasa Ia wypożyczyła ich 67 (bez podręczników), czym po raz kolejny uzyskała tytuł najbardziej rozczytanej klasy w szkole!

„Bez względu na to, ile masz zajęć Drogi Rodzicu, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji, komputera i Internetu”.

Szanowni Państwo!
Rodzina odgrywa ważną rolę w kształtowaniu u dzieci nawyku czytania. Nie zapominajmy, że pierwszy kontakt dziecka z książką ma miejsce właśnie w domu rodzinnym. Edukacja w szkole to kolejny etap, w którym możemy utrwalać u małych czytelników zamiłowanie do książek. Wyrobienie nawyku czytania książek i sprawienie, aby książki były dla dziecka ważne, może się udać tylko dzięki zgodnej współpracy domu i szkoły. O tym, jakie znaczenie mogą mieć dla dzieci książki, musimy pamiętać zarówno my, nauczyciele, jak i Państwo, Rodzice.
Dzieciom przede wszystkim potrzebna jest nasza ciepła, cierpliwa obecność i przewodnictwo – rozmowy, współczucie i wsparcie, kształtowanie dobrych nawyków, ostrzeżenia, ćwiczenia w mówieniu i myśleniu a także nasz własny przykład. To daje im wiarę w swoje siły, a także poczucie oparcia w rodzinie.
Rodzice, którym zależy na dobrym wychowaniu dziecka, wiedzą, że nie da się tego zrobić, nie poświęcając mu osobiście czasu, nie tłumacząc, nie czytając. Dziecko bowiem uczy się życia, obserwując swych najbliższych w milionach codziennych sytuacji i wspólnych zajęć. To ich styl życia, ich język i ich wartości przejmuje.

cw2

Najlepiej czytającą klasą w listopadzie została ponownie klasa Ia! Spośród 410 wszystkich wypożyczonych w tym miesiącu książek z biblioteki, uczniowie tej klasy wypożyczyli ich blisko 80! To jest 1/5 wszystkich szkolnych wypożyczeń!

Uczniowie, którzy w listopadzie wypożyczyli z biblioteki najwięcej książek to Kuba Kowalik, Karolina Szczęch i Pola Kraus – cała trójka to uczniowie klasy Ia! Gratulujemy i życzymy dalszych czytelniczych sukcesów!

Dziennik elektroniczny

Katalog elektroniczny biblioteki szkolnej

 

indeks

 

Strona MBP w Jelczu-Laskowicach

logo

Tu się czyta... blog biblioteki szkolnej

park z chlopiec aka ksiazkaa

Wolne lektury

wolnelektury

Cała Polska Czyta Dzieciom

olbinica

Nowości

 DSCN4640

Początek strony