Asaki005

 8.10.2021, w związku z trwającym Światowym Tygodniem Zwierząt, którego celem jest uświadamianie jak bardzo zwierzęta są dla nas ważne, w klasach 0b oraz 1b zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne o psach pracujących. Bohaterem spotkania był Asaki Biały Owczarek Szwajcarski, pracujący jako Psi terapeuta. Asaki przychodzi na zajęcia z dziećmi bardzo chętnie, więc spokojnie można nazywać go pracusiem. Uwielbia kontakt z dziećmi, a praca sprawia mu ogromną radość.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się między innymi o tym w jakich zadaniach psy świetnie sobie radzą oraz o tym jaki charakter i cechy powinien mieć pies pracujący. Dodatkowo poznały tajniki pracy psiego opiekuna oraz kilka podpowiedzi odnośnie tego jak sprawić, żeby pies podczas pracy czuł się swobodnie, potrafił się dobrze bawić i czerpać z niej przyjemność.

Po takim wprowadzeniu dzieci mogły pobawić się z Asakim, sprawdzić jak radzi sobie ze znajdowaniem ukrytych przedmiotów, pospacerować z nim po klasie, napoić, podkarmić, pielęgnować. Wszyscy spisali się znakomicie i wiele wskazuje na to, że uczniowie i Asaki nie mogą się doczekać kolejnego spotkania.

W zajęciach wzięli udział: Pani Wioletta Zalezińska, Pani Małgorzata Sierpińska, Pani Paulina Popiel,

Pani Katarzyna Michalska-Rojek – przewodnik psa, prowadzący.

Asaki003   Asaki002

Asaki001   Asaki006

Asaki004

Początek strony