Moduł I r005

Uczniowie klasy II a zakończyli realizację III modułu projektu "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”". W tym module zajmowali się lekturą kojarzącą się niewątpliwie ze słońcem autorstwa Wandy Chotomskiej "Dzieci Pana Astronoma”.

Z zaangażowaniem uzupełnili swoje lekturniki – wykonali metryczkę książki, narysowali postać głównego bohatera, wymienili jego cechy oraz opisali swoją ulubioną przygodę z lektury.

W słoneczny dzień wraz z wychowawcą Katarzyną Sławską zorganizowali LEKCJĘ POD CHMURKĄ, podczas której uczyli się sporządzać notatki z czytanych fragmentów książki.

Dzieci wykonały również makiety ulicy Pana Astronoma, zgodnie współpracując w mniejszych grupach.

Na zakończenie modułu uczniowie wykonali zadanie EKOlogiczne – przeczytali opowiadanie "Mała chmurka w krainie słońca", a następnie wykonali wybrane zadania umieszczone w scenariuszu zajęć. Po skończonych zajęciach wszyscy zgodnie udzielili poprawnych odpowiedzi na pytania kluczowe, skorelowane z celami lekcji.

IIImoduł005   IIImoduł006

IIImoduł004   IIImoduł003