image001

Uczniowie naszej szkoły przez ostatnie 2 miesiące podejmowali wyzwanie, w ramach ogólnopolskiego konkursu programistycznego PixBlocks “Wyzwanie - Programowanie”. Celem konkursu, było

● rozbudzenie zainteresowań informatycznych wśród młodzieży,

● popularyzacja programowania,

● popularyzacja tematyki związanej z bezpieczeństwem korzystania z portali internetowych,

● wdrażanie młodych internautów do rozsądnego i odpowiedzialnego korzystania z Sieci.

W konkursie wzięło udział 11 uczniów klas czwartych.

Michał Popławski

Adrianna Kaszewska

Jan Danaj

Kaja Bibrowicz

Mateusz Sajdak

Anna Przybylska

Jakub Stachowski

Filip Kamieniak

Nicole Strzelec

Filip Szajda

Hanna Hełka

Uczniowie startowali przez cztery kolejne soboty w turach eliminacyjnych w celu dostania się do finału. Eliminacje polegały na rozwiązaniu zadań z zakresu programowania. Konkurencja była duża, liczba uczestników na turę dochodziła do 1500 osób, a tylko pierwsze 50 osób, z każdej tury dostawało się do finału. W eliminacjach liczyła się nie tylko poprawność wykonania zadań, ale również czas.

Wśród 200 finalistów z całej Polski, znalazła się trójka naszych uczniów:

Hanna Hełka – uczennica klasy 4b

Adrianna Kaszewska – uczennica klasy 4b

Filip Szajda – uczeń klasy 4c

Uczniowie zajęli zaszczytne miejsca:

Hanna Hełka 22,

Adrianna Kaszewska 82,

Filip Szajda 128

Gratulujemy wszystkim naszym uczniom i oczywiście rodzicom.

Katarzyna Michalska-Rojek

image001