Moduł I r005

             Od początku października 2020 r. uczniowie klasy II a Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Jelczu-Laskowicach rozpoczęli realizację II edycji innowacji pedagogicznej „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Na początku zapoznali się z głównymi celami i zadaniami do wykonania. Następnie obejrzeli film edukacyjny pt. „Cześć, dzieciaki. Jestem plastelinowy Czytuś”. Film ten był inspiracją do wykonania plastelinowych Czytusi.

        Uczniowie wspólnie w klasie wysłuchali historii z książki autorstwa Danuty Parlak pt. „Kapelusz Pani Wrony”. Zapoznali się z głównymi bohaterami i ich przygodami. Dla wszystkich zostały wydrukowane lekturniki, w których dzieci starannie uzupełniły pierwsze strony: pokolorowały okładkę, podpisały się i uzupełniły strony związane z lekturą. Następnie opisały ciekawą przygodę, którą potem zilustrowały. W trakcie zdalnego nauczania uczniowie stworzyli niezwykle artystyczne plakaty zachęcające do czytania oraz zaangażowały się w tworzenie wirtualnego drzewa czytelniczego w postaci miesięcznego wyzwania.

     Do realizacji zadań zachęciła ich również chmurka Tosia, która jest przewodnią postacią projektu. Ukazuje dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęca do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej.

        Na zakończenie działań modułu I dzieci wysłuchały opowiadania „Mała chmurka w krainie drzew”. Dowiedziały się, co dają ludziom drzewa i skąd bierze się papier. Wykonały pracę plastyczną „Leśny Zakątek” z wykorzystaniem szarych gazet. Uczniowie pracowali z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem.

wychowawca 

Katarzyna Sławska

Moduł I II edycja r001   Moduł I r003

Moduł I r002

Początek strony