Webinarium 1Planet4All – „Razem dla klimatu”

Zapraszamy wszystkich uczniów i uczennice, a także nauczycieli, nauczycielki oraz wszystkich tych, którym nie jest obojętne to, co dzieje się dookoła nich, na niezwykłe spotkanie online z dziennikarzami i dziennikarkami. Webinarium pt:

"Czy słowem można zmieniać świat? Wiedza, która prowadzi do działania",

które odbędzie się 20 listopada o godzinie 15:00.

Porozmawiamy o tym, czy słowo ma moc zmiany świata? Jak przekazy, które formułujemy w mediach wpływają na obraz i zrozumienie rzeczywistości, która nas otacza? Czy media jedynie informują, czy mogą też zachęcać do działania na rzecz lepszego jutra? Dziennikarki i dziennikarz opowiedzą nam o kulisach swojej pracy, o tym, co daje satysfakcję, ale też co trudne i odpowiedzą na wasze pytania.

Na webinar obowiązuje rejestracja:

Po jej wypełnieniu na adres e-mail trafi wiadomość z linkiem.

Zapraszamy zarówno nauczycieli i nauczycielki, jak i uczniów, uczennice i każdą zainteresowaną osobę!

Przedstawiamy "Klimatyczną redakcję"

z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Prusa w Jelczu-Laskowicach.

Redakcję tworzy 13- osobowa grupa "klimatycznie zakręconych" osób, której losy naszej planety nie są obojętne.

W skład naszej grupy wchodzą:Kaja Piotrowska, Blanka Dereń, Andżelika Karbowiak, Antonina Milewska, Aleksandra Pietrowska, Maja Pinkosz, Wiktoria Sawczyn, Wiktoria Niedźwiecka, Julia Zaremba, Iga Regec, Adrianna Bialik, Aleksander Bogusz.

Chcemy uświadamiać ludzi, jakie zmiany zachodzą w naszym klimacie w związku z jego ocieplaniem się i jak dramatyczne dla naszej planety są tego skutki.

Chcemy pokazać ludziom, jak ważna jest ochrona klimatu oraz, że jest to ostatni moment, w którym możemy coś zrobić. Postaramy się uświadomić wszystkich, że nawet niewielkie zmiany wykonane na rzecz naszej planety, mogą mieć dla niej wielkie znaczenie.

Nad projektem czuwają Pani Beata Jaruga oraz Pani Karolina Mykita. Nasz zespół ma mnóstwo ciekawych pomysłów, z którymi będziemy się z Wami dzielić na bieżąco - JEST KLIMAT!

Clip art zmiany klimatu