ślubowanie004

W czwartek i piątek, 22, 23 października 2020 roku miały miejsce bardzo ważne uroczystości – Pasowanie na Ucznia. Niestety ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, odbyły się one bez udziału publiczności – rodziców i bliskich dzieci. Pierwszaki przygotowywały się do tego święta od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń: Pani Elżbiety Dziubki, Pani Renaty Bąk oraz Pani Eweliny Wybieralskiej. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób.
    Podczas pasowania panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w stroje galowe, przepiękna dekoracja sal – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Uczniowie klas pierwszych wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

Najważniejszym momentem tegoż wydarzenia było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonał Dyrektor Szkoły Piotr Pilawa. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Prusa w Jelczu-Laskowicach. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie najmłodszym pamiątkowych dyplomów oraz rożków wypełnionych słodkościami.

pasowanie001   pasowanie002

pasowanie003   ślubowanie001