Zielony las001

Nasza szkoła 7 czerwca 2019 roku, na zaproszenie organizatora konkursu Zakładu Gospodarowania Odpadami Gać sp. z o.o, wzięła udział w gali z okazji XVII edycji konkursu „Zielony Las”. Celem corocznie odbywającego się konkursu, jest uświadomienie i uwrażliwienie młodych na problemy związane z gospodarką odpadami, zanieczyszczeniem planety czy przetwarzaniem surowców wtórnych. Przez cały rok szkolny uczniowie naszej szkoły zbierali makulaturę, zużyte baterie, butelki PET, konkurując w ten sposób z innymi placówkami szkolnymi z 17 gmin dolnego śląska. W konkursie nagradzane były 3 najlepsze placówki z 17 gmin obsługiwanych przez Zakład Gospodarowania Odpadami Gać sp. z o.o., oraz dwie najlepsze klasy ze szkół danej gminy. W drugiej kategorii okazali się najlepsi uczniowie naszej szkoły. Klasa IB razem z wychowawcą Panią Teresą Januszkiwicz zajęła I miejsce w gminie Jelcz-Laskowice.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy za trud włożony w selekcjonowanie i gromadzenie surowców, które jest bardzo opłacalne, ponieważ zwycięska klasa otrzymała czek na 1700 zł . Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły i ich rodziców do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu „Zielony las”

Koordynator konkursu: Beata Jaruga

Zielony las002   Zielony las003

Początek strony