image0021

5 X do sali gimnastycznej naszej szkoły przybyli pierwszoklasiści z bliskimi. Swą obecnością zaszczycili na Burmistrz Jelcza-Laskowic pan Bogdan Szczęściak, Jego zastępca pan Marek Szponar, przewodniczący Komisji Samorządu i Prawa pan Jacek Hełka, przewodnicząca Rady Rodziców pani Wioletta Żymańczyk, dyrektor naszej szkoły pan Piotr Pilawa, wicedyrektorki pani Iwona Bernat oraz pani Wioletta Szponar.

Po przywitaniu gości pierwszoklasiści popisywali się swoimi umiejętnościami. Ślubowali być dobrymi, mądrymi  i odważnymi ludźmi, że będą starali się dobrze wypełniać obowiązki ucznia. Po uroczystym ślubowaniu w obecności sztandaru szkoły każdy pierwszoklasista został pasowany przez dyrektora na ucznia, a wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy.

Po uroczystości rodzice obdarowali swe pociechy kuferkami obfitości. W klasach zaś czekał słodki poczęstunek .

Uroczystość przygotowały: pani Alina Malec - wychowawczyni klasy Ia, pani Teresa Januszkiewicz wychowawczyni klasy Ib oraz pani Agnieszka Majdura wychowawczyni klasy Ic.

Dziękujemy za pomoc uczniom klasy VIIIb: Zuzi, Mikołajowi, Kamili, Kai, Wojtkowi.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom wielu sukcesów i radości z codziennej podróży w świat nauki.

Teresa Januszkiewicz

image0011_image0031_image0041_image0051_image0061_image0071