Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas 0-III z budynku przy ulicy Hirszfelda do udziału w konkursie pod hasłem "Bocian w Niepodległej". Szczegóły na tablicach informacyjnych w korytarzach szkoły oraz poniżej.

Regulamin konkursu szkolnego:

Adresaci – uczniowie klas 0-III

Cele konkursu:

• Rozwijanie wyobraźni i kształtowanie wrażliwości artystycznej
  • Doskonalenie warsztatu plastycznego, poznanie różnych technik i form plastycznych
  • Pobudzanie inwencji twórczej, wyobraźni i fantazji
  • Rozwijanie i kształtowanie patriotyzmu u dzieci
  • Rozwijanie zainteresowania kulturą i tradycją Polski wśród dzieci

Temat pracy konkursowej : „BOCIAN W NIEPODLEGŁEJ”

Bocian to ptak, którego zawsze będziemy kojarzyć z polskim krajobrazem. Wraca on do nas zawsze. Tu, w Polsce ma swoje gniazdo, zakłada rodzinę, uczy swoje młode i zawsze wraca do tego samego miejsca. On tak jak nasi przodkowie wraca na polskie ziemie, bo tu jest jego dom. Będzie wpisywał się w nasz krajobraz od zawsze i miejmy nadzieję, że na zawsze. Jego domem będzie Polska, tak jak naszym. Tym domem, który wywalczyli nasi przodkowie 100 lat temu przywracając nasz kraj na mapę Europy.

Z okazji świętowania 100-lecia Niepodległej zapraszamy wszystkich naszych uczniów z klas 0-III do udziału w szkolnym konkursie plastycznym o bocianie. Chciałybyśmy, abyście stworzyli prace, które pokażą nam naszego bociana, na naszej niepodległej, polskiej ziemi. Czy to w konkretnych miejscach, które kojarzą się z Polską, czy też w historii naszego kraju, jak przypatrywał się naszym przodkom, kiedy tworzyli, walczyli i budowali wolną Polskę.

Warunki uczestnictwa:

• Wykonanie pracy plastycznej w nawiązaniu do tematu konkursu;
  • Format pracy A4;
  • Technika – dowolna;
  • Prace należy składać do 5 listopada 2018 w sali 57
  • Ogłoszenie wyników konkursu ( 3 wyróżnione prace) oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystego apelu dnia 9 listopada.