INFORMACJA O MONITORINGU WIZYJNYM

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (“RODO"), informujemy, że:

1. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w obszarze monitoringu wizyjnego jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bolesława Prusa w Jelczu - Laskowicach.
  2. Wyznaczony został Inspektor Ochrony Danych, z którym można się skontaktować  sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw. Jest nim pan Wojciech Huczyński (kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. +48 604 907 222).
  3. Dane osobowe przetwarzane są w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniów i pracowników oraz ochrony mienia. Podstawami prawnymi przetwarzania są:
  1. Zgodnie z aktami prawnymi wymienionymi w pkt. 3, zakres danych osobowych w przypadku monitoringu wizyjnego obejmuje Państwa wizerunek.
  2. Państwa dane osobowe (wizerunek) będą udostępniane wyłącznie podmiotom uprawnionym do ich otrzymania na podstawie przepisów obowiązującego prawa.
  3. Nie przekazujemy Państwa danych osobowych poza teren Polski.
  4. Okres przechowywania Państwa danych osobowych (wizerunku) w przypadku monitoringu wizyjnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. B. Prusa w Jelczu - Laskowicachwynosi do 7 dni.Po upływie tego okresu uzyskane w wyniku monitoringu nagrania obrazu zawierające dane osobowe, podlegają zniszczeniu, z wyjątkiem sytuacji, w których nagrania zostały zabezpieczone, zgodnie z odrębnymi przepisami.
  5. W związku z przetwarzaniem Państwa danych osobowych przysługuje Państwu;
  • prawo dostępu do swoich danych,
  • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych) – w przypadku, gdy uważają Państwo, że przetwarzamy Państwa dane niezgodnie z prawem.