sprzatanie swiata

Jak zwykle o tej porze roku uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata", tym razem pod hasłem "Akcja - segregacja! 2x więcej.  2x czyściej". Wszystkie klasy wyruszyły w poszukiwaniu śmieci, oczyszczania naszej najbliższej okolicy.

Przy okazji akcji odbyły się pogadanki propagujące selektywną zbiórkę odpadów, poszanowanie środowiska oraz oszczędność energii i wody.

Po ciężkiej pracy, zgromadzeniu ogromnych worów z odpadami, w szkole na każdego ucznia czekała miła niespodzianka: słodka bułeczka i soczek.

Bierzemy udział w takich akcjach jak "Sprzątanie Świata", by dawać naszym uczniom lekcję poszanowania środowiska, promować czyste otoczenie, a także wskazywać, że mamy ogromny wpływ na to, w jakim  środowisku żyjemy.