image0011

W naszej szkole bardzo duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację dzieci w tym zakresie, dlatego już w pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego odwiedzili nas policjanci.

Nasi goście przeprowadzili pogadnkę z uczniami klas 0-III na temat bezpiecznego poruszania się po ulicach miasta. Omówili zasady bezpiecznej drogi do szkoły i ze szkoły. Zwróli także uwagę na to, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych przy ubraniu lub plecaku.  Uczulali także dzieci na właściwe zachowanie się w przypadku kontaktu z obcymi osobami.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom policjant będzie się dzieciom kojarzył z przyjazną osobą, do której zawsze można zwrócić się o pomoc, a w drodze do szkoły i ze szkoły będą uważne i świadome grożących im niebezpieczeństw.