image0011

Uczniowie z klasy Ib i Ic z wychowawczyniami Wiolettą Zalezińską i Emilia Kuźmińską udały się do  Ryczyńskiej Zagrody Leśnej na lekcję o pszczołach w cudownych okolicznościach przyrody. Dzieci poznały cykl życia pszczół, biegały po łące i  zbierały materiał przyrodniczy, z którego wykonały piękne prace plastyczne. Przez szkło powiększające  oglądały jak pszczółki produkują miód. Smakowały różnych rodzajów miodów, a nawet pyłku kwiatkowego. Wspólnie przygotowały i upiekły podpłomyki, które zostały zjedzone oczywiście z miodem.  Na koniec każdy uczeń został pasowany na pszczelarza pierwszego stopnia i otrzymał miód, który mógł zabrać do domu,  a każda z klas pamiątkowy dyplom.

image0021_image0031_image0041_image0051_image0061_image0081_image0091_image0101_image0071