Humanitarium006

We wtorek, 15 maja 2018 r., dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klasy I a wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki „Humanitarium. Ogrody doświadczeń” we Wrocławiu.

Uczniowie obejrzeli tam interaktywną wystawę, która pozwoliła im zgłębić tajniki nauki i poprzez zabawę poznać sposoby przetwarzania różnych rodzajów energii. Zwiedzając wystawę mieli okazję doświadczać zjawisk przy pomocy wszystkich zmysłów.

Inną atrakcją wycieczki było uczestniczenie w zajęciach warsztatowych odbywających się w laboratorium. Uczniowie wczuli się w rolę chemików. Ubrani w białe fartuchy, wykorzystując sprzęt laboratoryjny, samodzielnie tworzyli kolorowe mikstury, wykorzystując do tego środki spożywcze dostępne w każdym domu.

To interesujące spotkanie z nauką pozostanie na długo w pamięci dzieci.

Humanitarium011   Humanitarium008

Humanitarium007   Humanitarium005