image0011

22 XII 2017r., w ten ostatni dzień przed feriami świątecznymi uczniowie przyszli odświętnie ubrani,   a mamusie z wychowcami klas przygotowywały słodkie poczęstunki i opłatki. W całej szkole słychać było kolędy i czuło się atmosferę wyjątkowości i Świąt.

Uczniowie z kl. VI c z wychowawczynią p. A. Majak-Wołowicz i katechetką p. M. Sierpińską zaprosili koleżanki i kolegów, dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne, rodziców i przybyłych gości na przedstawienie ,,Król, który przychodzi z miłością”. W nim przenieśli zebranych w sam środek wydarzeń, które rozegrały się 20 wieków temu w małym Betlejem. W jasełkach nie zabrakło pasterzy,mędrców i postaci współczesnych Maryi i Józefowi z Nazaretu.

Aktorzy, pokazując nam   współczesny świat i ludzi postarali się oddać zachowania,      związanie        z przygotowaniami do Świąt. Pytania, czy miłość istnieje i jest najważniejszym darem Jezusa były najtrudniejsze do zrozumienia. Odpowiedź, pomimo wcześniejszych wyborów potwierdziła, że czekamy na miłość i wybieramy miłość.

Po jasełkach  uczniowie    zaprosili zebranych do kolędowania i złożyli życzenia. Życzenia zebranym      i ich bliskim złożyli p. dyr. Piotr  Pilawa i p. Wioletta   Szponar.  Nastepnie    rozdano    nagrody    z      konkursów i drobne upominki ze stowarzyszenia ,,Tęcza” w Oławie.

W dalszej części tego wyjątkowego dnia w szkole odbyły się wigilie klasowe i spotkania opłatkowe

image0021_image0041_image0051image0061_image0081_image0091_image0101_image0121_image0131image0141_image0151_image0191