logo LS

Siódmoklasiści powędrowali do źródeł

23 listopada odbył się pierwszy z czterech sprawdzianów, przygotowujący uczniów klas VII do przyszłorocznego egzaminu końcowego z języka polskiego po szkole podstawowej.

W związku ze zmianami w systemie edukacji egzamin końcowy po szkole podstawowej zastąpi dotychczasowy sprawdzian szóstoklasisty i egzamin gimnazjalny. Wiosną 2019 roku obecni siódmoklasiści przystąpią do obowiązkowego egzaminu z trzech przedmiotów: z języka polskiego, matematyki i języka obcego.

Od tego roku szkolnego uczniowie kl. IV i VII uczestniczą w projekcie edukacyjnym LEPSZA SZKOŁA, który ma za zadanie przygotować ich do nowego egzaminu zewnętrznego, kończącego edukację w ośmioklasowej szkole podstawowej. Pomysł ten, opracowany przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, zakłada udział uczniów w cyklicznych sprawdzianach wewnętrznych, organizowanych na terenie szkoły.

Pierwszy sprawdzian z języka polskiego nosił tytuł „U źródeł”. Został on przeprowadzony we wszystkich klasach siódmych. Dzięki uczestnictwu w tym ogólnopolskim projekcie uczniowie, rodzice i nauczyciele otrzymają wyniki egzaminu opracowane w skali porównawczej szkoły, gminy, województwa i kraju. To pozwoli lepiej zaplanować naukę i nadrobić ewentualne braki. Dodatkową korzyścią będzie z pewnościa oswojenie się uczniów ze stresem egzaminacyjnym.

Katarzyna Pilawa