W dniach 23 - 24 maja 2024 roku uczniowie klasy 5c oraz klasy 6b (pod opieką p. Eweliny Gronowskiej, p. Wioletty Zalezińskiej oraz p. Weroniki Dyr) wzięli udział w dwudniowej wycieczce, podczas której mieli okazję zwiedzić malownicze zakątki Dolnego Śląska. Program wycieczki był bogaty w atrakcje i zapewnił uczestnikom mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

 

Dzień 1: Jelenia Góra i Zamek Chojnik
Pierwszego dnia rozpoczęliśmy naszą przygodę od wizyty w Jeleniej Górze. To malownicze miasto, pełne zabytków i urokliwych uliczek, przywitało nas słoneczną pogodą. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Stare Miasto, zobaczyć przepiękny ratusz oraz liczne zabytkowe kamienice.

Kolejnym punktem programu był Zamek Chojnik, który dumnie wznosi się na szczycie góry o tej samej nazwie. Młodzież z entuzjazmem podjęła wyzwanie wspinaczki na wzgórze, na którym znajduje się zamek. Po dotarciu na szczyt, uczniowie mieli okazję podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską. Na szczycie czekała na nas fascynująca lekcja historii i legend związanych z zamkiem. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o dawnych mieszkańcach zamku oraz jego burzliwej przeszłości.

Dzień 2: Śnieżka i Park Miniatur
Drugi dzień wycieczki rozpoczął się wcześnie rano, gdy uczniowie wyruszyli na wyprawę na Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy. Wspinaczka była wymagająca, ale wszyscy uczestnicy wykazali się wytrwałością i determinacją. Nagrodą za trud były przepiękne widoki oraz satysfakcja z osiągnięcia celu. 

Po południu grupa udała się do Parku Miniatur w Kowarach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć miniaturowe modele najważniejszych zabytków Dolnego Śląska, co było świetnym uzupełnieniem wcześniejszych atrakcji. Przewodniczka opowiedziała o historii i architekturze prezentowanych budowli, co pozwoliło uczniom na pogłębienie swojej wiedzy o regionie.

Podsumowanie
Dwudniowa wycieczka była nie tylko okazją do zobaczenia pięknych miejsc, ale także do integracji i wspólnej zabawy. Uczniowie wrócili pełni wrażeń i z nowymi doświadczeniami, które na pewno na długo pozostaną w ich pamięci. Wycieczka ta pokazała, jak wiele atrakcji kryje nasz region i jak ważne jest poznawanie jego historii i kultury. Czekamy z niecierpliwością na kolejne szkolne przygody!

Zapraszamy do galerii zdjęć z wycieczki.

               

Początek strony